Medicina

Specialistė įspėja, kuo gresia įaugusio nago gydymas namuose

Iš pažiūros menka problema – įaugęs nagas – negydomas gali tapti itin skausmingu ir sunkiai gydomu negalavimu. Nepaisant to, dauguma žmonių į įaugusį nagą nekreipia dėmesio, kol skausmas tampa nepakeliamas. Dar daugiau žalos pridaro bandymai gydyti įaugusį nagą namuose. Vilniuje įsikūrusios „Podologijos klinika“ pėdų priežiūros specialistė Agata Komar sako, kad stipraus skausmo ir didelių išlaidų būtų galima išvengti, jei pacientai laiku kreiptųsi pagalbos.

Įaugusio nago gydymas Arkados metodu

Onichokriptozė – skausmingas negalavimas

Įaugęs nagas dar vadinamas Onichokriptoze. Tai – vieną dažniausių pėdų problemų. Onichokriptozė gali išsivystyti dėl patirtos traumos, esant pėdos patologijai, avint ankštus batus ar netinkamai karpant pėdų nagus. Pėdos nago pakitimas iš pradžių būna nežymus ir neskausmingas. Vėliau smailus nago kraštas praduria aplinkinius audinius ir ima į juos įauginėti.

„Pacientų patiriamas skausmas dažnai lyginamas su danties skausmu. Iš tiesų, būklė tokia nemaloni, kad žmogus kenčia su kiekvienu žingsniu. Vėliau dar blogiau – įsimeta infekcija, aplinkiniai audiniai patinsta ir ima pūliuoti. Tokią būklę gydyti labai sunku, o ir pats gydymas skausmingas. Dažniausiai, kai onichokriptozė stipriai pažengusi, neišsiverčiama be chirurginės intervencijos. Žinoma, būtų kitaip, jei žmonės laiku kreiptųsi į specialistus, o ne užsiimtų savigyda. Tuomet ir gydymas būtų mažiau skausmingas tiek pacientui, tiek jo piniginei“, – aiškina podologė A. Komar.

Modernus gydymas ir profilaktika

Moderniose klinikose jau taikoma alternatyva skausmingam chirurginiam gydymui. Vadinamasis Arkados metodas – tai viena naujausių procedūrų, mažiau skausminga ir užtikrinanti gerus rezultatus. Procedūros metu nagas atkeliamas ir fiksuojamas specialaus prietaiso pagalba. Vėliau nago gijimui naudojamos specialios priežiūros priemonės. Siekiant, kad problema nepasikartotų, pėdos priežiūros specialistas išsiaiškina priežastis ir paaiškina žmogui, kokios profilaktikos imtis bei kaip prižiūrėti pėdas.

„Jeigu problema kartojasi, vadinasi žmogus kažką daro neteisingai. Tai gali būti netinkama avalynė, prasta priežiūra. Jei susiduriate su šia problema, jūsų avalynė turėtų leisti pėdai kvėpuoti ir nespausti jos. Prakaituojančioje avalynėje pėda drėksta, nagas minkštėja ir įauga. Kita dažna įaugusio nago priežastis – netinkamai karpomi nagai. Pėdų nagų negalima užapvalinti. Jie turi būti karpomi ne per trumpai, visiškai tiesiai. Aštrius kampelius reikia nugludinti nagų dilde. Jei problema vis tiek kartojasi, gali tekti ieškoti ortopedinės avalynės ar jos įdėklų, kurie išlaikys pėdą tinkamoje padėtyje ir neleis įaugti nagui“, – aiškina pėdų priežiūros specialistė.