Medicina

Žinomos Kauno moterys – už gyvybes gelbstinčią kraujo donorystę

Kraujo donorystė- žymių moterų fotosesijaJurgita Kupčinskienė žiūri į dar 1934 metais darytą nuotrauką, Jolanta Šmidtienė geria kavą, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė rankose laiko planšetę ir žiūri „Facebook“ paskyrą, Danguolė Beinarytė dainuoja tekstą: „Ar žinai, kad tavo organizme yra maždaug 5 litrai kraujo, dovanoti tereikia 450 mililitrų. Šie mililitrai gali išgelbėti net trijų žmonių gyvybes?”. Visa tai fotosesijos, skirtos projektui „Kaunieti, būk dosnus! Tavo kraujo lašas išgelbės gyvybę“, procesas.

Fotosesijos dalyvės visą dieną darbavosi studijoje norėdamos nors dalele prisidėti prie šio projekto, kurio tikslas – atkreipti kauniečių dėmesį į neatlygintinos kraujo donorystės svarbą ir skatinti dovanoti savo kraujo Kauno klinikų pacientams. Daugiau informacijos apie projektą rasite www.kaunietibukdosnus.lt

„Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose kasdien atliekama daugiau nei 150 operacijų, gydomi ligoniai po sunkių traumų, nudegimų, priimami komplikuoti gimdymai, kovojama už Jurgita Kupčinskienėonkologinėmis, hematologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Kraujo reikia nuolatos ir skubiai. Kauno klinikų Kraujo centras veikia dar tik trečius metus, todėl labai trūksta nuolatinių donorų. Labai kviečiu kauniečius prisijungti prie projekto „Kaunieti, būk dosnus!“, jūsų gerumas gali išgelbėti gyvybę. Nebūkite abejingi, atvykite į Kauno klinikų Kraujo centrą adresu Eivenių g. 2, dovanoti savo kraujo ir taip išgelbėti gyvybę“,- apie neatlygintinos donorystės svarbą pasakoja Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Jolanta Jeroch.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė„Gera būti šio projekto dalimi. Džiaugiuosi galimybe skleisti žinią, kuri gali išgelbėti gyvybę. Tokie projektai skatina burtis, o juk visiems kartu daug lengviau ištverti sunkumus ir džiaugsmus, kai yra su kuopasidalinti. Negalime būti abejingi ir, jei tik yra galimybė padaryti bent mažą gerą darbą, jį reikia padaryti. Gal kažkam ta maža pagalba bus milžiniška“,- jautriai pasakoja Sandra Daukšaitė-Petrulėnė.

Prie kilnaus projekto sutiko prisidėti žymios Kauno moterys: Kauno miesto mero žmona Jurgita Kupčinskienė, chorvedė Danguolė Beinarytė, aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, menininkė Jolanta Šmidtienė, verslininkė Inga Budrienė, krepšininko Manto Kalniečio žmona Mingailė Kalnietė, televizijos ir radijo laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė. Fotosesijoje bei videosesijoje dalyvės gavo daiktą, atskleidžiantį donorystės tematiką. Jurgitai Kupčinskienei buvo skirta nuotrauka, kurioje pirmasis Lietuvoje, Kaune įkurtas, istorinis kraujo surinkimo punktas, Danguolei Beinarytei – maišelis su krauju, Sandrai Daukšaitei-Petrulėnei –  planšetė, Jolantai Šmidtienei – puodelis. Šie daiktai simbolizuoja mūsų kasdienybę, istoriją ir tai, kiek nedaug tereikia, kad išgelbėtume gyvybę.

„Ar žinai, kad tavo organizme yra maždaug 5 litrai kraujo? Dovanoti tereikia 450 mililitrų. Šie mililitrai gali išgelbėti net trijų žmonių gyvybes. Ar žinai, kad dovanoti kraujo užtrunka tiek pat laiko, kiek išgerti vieną puodelį savo mėgstamos kavos? Ar žinai, kiek laiko užtrunka dovanoti savo kraujo? Tam reikia tiek pat laiko, kiek pabūti „Facebook“ paskyroje. Ar žinai, kad Lietuvoje pirmasis istorinis kraujo perpylimo punktas buvo įkurtas mūsų visų mylimame mieste, Kaune 1934 metais?“,- taip kreipiasi žinomos Kauno moterys į kauniečius.

Danguolė Beinarytė„Išgirdusi projekto „Kaunieti, būk dosnus! Tavo kraujo lašas išgelbės gyvybę“ kilnią idėją net nesuabejojau, kad noriu prisijungti prie šio projekto. Nė vienas nesame apsaugotas ir nežinome kada mums patiems prireiks pagalbos. Suprantu, koks svarbus yra kiekvienas paaukotas kraujo lašas“,- savo mintimis apie projektą dalinasi chorvedė Danguolė Beinarytė.

„Fotosesijos idėja man iškarto labai patiko, ji buvo aiški ir skleidžianti žinią. O pats procesas – vienas malonumas. Visa komanda puikiai dirbo vienam tikslui“,- įspūdžiais iš fotosesijos dalinasi aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė.

Fotosesijos autorius, fotografas Vytautas Budrevičius bei režisierius ir operatorius Albertas Čepukas džiaugiasi pasiektais rezultatais. Pasak V. Budrevičiaus, visos dalyvės labai stengėsi, buvo nusiteikusios geranoriškai ir aukojo savo laiką vardan šio kilnaus projekto.

Projekto organizatoriai: Kauno klinikų Kraujo centras ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija. Projekto partneriai: Kauno miesto savivaldybė bei asociacija „Padedu augti”.