Gydymas

Beveik pusė Lietuvos gyventojų gydosi privačiai

Kodėl gydomasi privačiaiBeveik pusė Lietuvos gyventojų (42 proc.) naudojasi privačių gydymo įstaigų paslaugomis. Bent kartą per metus pas šeimos gydytoją privačioje įstaigoje apsilanko 26 proc., o pas gydytojus specialistus – 36 proc. žmonių. Tai rodo privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ užsakymu atlikto viešosios nuomonės tyrimo rezultatai.

„Tyrimo rezultatai patvirtina pastarųjų metų tendencijas – privačios medicinos paslaugos yra vis labiau prieinamos ir jomis naudojasi vis daugiau žmonių. Taip pat galima daryti išvadą, kad gyventojai šias įstaigas renkasi ne tik dėl sudėtingų ar retų paslaugų, tačiau ir kasdienių – tokių kaip apsilankymas pas šeimos gydytoją”, – sako Andrius Jonutis, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita” generalinio direktoriaus pavaduotojas pardavimui ir rinkodarai.

Pasak A. Jonučio, 41 proc. apklaustųjų teigia, kad privačiose gydymo įstaigose lankosi tik pilnamečiai šeimos nariai, 30 proc. teigė, kad jose lankosi ir pilnamečiai, ir vaikai, o 15 proc. – kad jose lankosi tik dėl vaikų.

Tyrimas taip pat atskleidė privačios medicinos pasirinkimo aplinkybes bei motyvus. Sprendimą apsilankyti privačioje gydymo įstaigoje gyventojai dažniausiai priima, kai reikia greitai patekti pas gydytoją specialistą (44 proc.), atlikti tyrimus, kurių valstybinėje įstaigoje reikėtų ilgai laukti (35 proc.), greitai atlikti tyrimus, sužinoti negalavimo priežastį ir gauti gydymą (34 proc.) ar patekti pas aukštos kvalifikacijos gydytoją (29 proc.).

„Mažos eilės, specialistų kvalifikacija nėra vieninteliai motyvai renkantis privačias medicinos įstaigas. Gyventojams svarbus ir komforto, papildomo dėmesio klausimas – tai išskyrė apie 20 proc. žmonių, besilankančių privačiose medicinos įstaigose”, – sako Andrius Jonutis, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita” generalinio direktoriaus pavaduotojas pardavimui ir rinkodarai.

Tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad labiausiai naudotis privačių šeimos gydytojų paslaugomis paskatintų moderni įranga (47 proc.) ir daug dėmesio pacientui skiriantys gydytojai (42 proc.). Moderni įranga dažniausiai paminėta (49 proc.) ir kaip motyvas rinktis privačių gydytojų specialistų paslaugas.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai” tyrimą atliko šių metų balandžio mėn. Omnibus metodu. Reprezentatyviame tyrime dalyvavo 1005 respondentai, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų.

Apie „Kardiolitą“

1998 metais įkurta „Kardiolita“ yra viena didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje ir Baltijos šalyse, po vienu stogu talpinanti polikliniką, ligoninę ir šeimos kliniką. „Kardiolita“ teikia visas medicinos paslaugas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio pacientams.

„Kardiolitoje“ pacientus konsultuoja ir gydo aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai, atstovaujantys daugiau kaip 45-ioms medicinos sritims ir turintys vidutiniškai 17–18 metų darbo patirtį. Tarp specialistų yra įvairių sričių chirurgų, anesteziologų, kardiologijos, kraujagyslių ligų, ortopedijos, ginekologijos, urologijos ir kitų savo sričių profesionalų. Iš viso įmonėje dirba 340 darbuotojų.