Grožis

Savimasažas brandžiai veido odai

SAVIMASAŽAS IR VEIDO ODOS SENĖJIMO TIPAI

Kad ir kaip optimistiškai skambėtų veido savimasažo rezultatų aprašymas, būtina atskirai aptarti, kokią įtaką veido savimasažo poveikiui daro veido odos senėjimo tipas. Man tai svarbu pirmiausia todėl, kad norisi iki galo išlikti sąžiningai ir aiškiai pasakyti: skirtingi veido odos senėjimo tipai lemia skirtingus rezultatus. Pavyzdžiui, jeigu tokius pat savimasažus tą pačią dieną pradės daryti dvi seserys ar geriausios draugės ir darys juos tiek pat laiko, bet jų oda bus skirtingo senėjimo tipo, rezultatai nebus vienodi. Taip pat labai dažnai vienai moteriai specialisto daromas veido masažo kursas tiesiog padaro stebuklą, o kitą, jos patarimu nuėjusią pas tą patį specialistą, nuvilia, nes jokio stebuklingo poveikio nesulaukia. Pasirodo, visa tai dėl skirtingo odos senėjimo tipo ir kūno sudėjimo tipo. Kūno sudėjimo tipas (ektomorfas, mezomorfas, endomorfas) turi šiokios tokios įtakos veido savimasažo poveikiui, bet ji nėra tokia didelė kaip odos senėjimo tipo, todėl čia atskirai neaptarsiu. Užtat veido odos senėjimo tipas yra labai svarbus, todėl būtina apie tai žinoti ir mokėti nusistatyti savąjį. Tada suprasi, ko tikėtis iš savimasažų apskritai, ir galbūt lengviau pasirinksi tinkamą metodiką.

  • Pavargęs veidas (slenkantis). Šio tipo senėjimas pasireiškia tuo, kad ilgainiui oda slenka žemyn, veido bruožai atrodo išplaukę. Oda nelabai stangri, veide nėra gilių matomų raukšlių. Deformuojantis veido riebalų blokams (poodinių riebalų sluoksniui) veidas dar labiau nukąra. Esant šiam tipui būtina nuolat (reguliariai) daryti veido savimasažus – stiprinti (stangrinti) odą ir tonizuoti, formuoti (kelti) visą veidą (lifting efektas). Veido raumenų karkasas ir, tikėtina, visi kūno raumenys nėra stiprūs, linkę būti atoniški. Matomi savimasažo rezultatai pasireiškia lėčiau ir neišlieka ilgai, jeigu savimasažai nereguliarūs.
  • Smulkiųjų raukšlių. Šio tipo senėjimui būdingas veido audinių sluoksnio plonėjimas, sausesnė oda, mažesnis poodinių riebalų tūris (veidas nėra putlus). Veido oda nepasižymi suglebimu, slinkimu žemyn, bet yra linkusi raukšlėtis dėl genetikos ir veido raumenų karkaso pokyčių. Savimasažus būtina atlikti reguliariai siekiant suteikti odai papildomo drėgnumo ir elastingumo bei pasyviai veikti veido raumenyną, atpalaiduoti veido spazmus. Rezultatai po savimasažo yra geri ir matomi, tačiau jeigu raukšlių daug, būtina veido savimasažą atlikti faktiškai be pertraukų.
  • Deformacinis. Šio tipo senėjimui būdingas veido audinių slinkimas žemyn ir dėl raumenų spazmų susidarančios raukšlės. Taigi – visa puokštė senėjimo požymių. Veide yra gana nemažai riebalų ir tam tikros vietos (apatinė veido dalis, viršutiniai vokai) nukarusios. Tačiau tokio veido raumenynas yra stiprus, o raukšlės atsiranda dažniausiai spazmuojamose veido vietose (kaktoje, tarp antakių, prie burnos). Savimasažais galima suformuoti veido kontūrą, sutvarkyti kaklo, akių sritis ir atpalaiduoti kaktą, burną. Veidas puikiai reaguoja į savimasažus ir jų poveikis išlieka gana ilgai. Rekomenduojama atliekant savimasažo pratimus reguliariai prižiūrėti spazmuotas vietas, jeigu ten jau yra akivaizdžių raukšlių, ir nukarusias vietas, jeigu veidas stambokas.
  • Raumeningasis. Senėjimo tipas, būdingas azijietiško tipo veidams. Šio veido odos senėjimo tipo atstovės labai ilgai džiaugiasi stangrios odos jaunesniais veidais. Kaukolės anatomija – aukšti skruostikauliai – neleidžia nuslinkti veido centrui žemyn. Raumenys genetiškai yra didesnio tonuso, todėl veidas smulkus ir dailus. Visgi raumenynas taip pat sensta ir todėl nukąra lūpų kampučiai, atsiranda gilios nosies–lūpų raukšlės, nusileidžia viršutiniai vokai, nors oda ir išlieka gana lygi. Veido savimasažas būtinas profilaktiškai odos drėgnumui ir elastingumui palaikyti ir spazmuotoms vietoms prižiūrėti. Poveikis greitesnis ir išlieka ilgiau.
  • Mišrus. Šis senėjimo tipas neaptariamas teorijoje, tai mano išskirtas papildomas tipas. Dažnai sunku pasakyti, kurio odos senėjimo tipo yra veidas. Tai normalu, nes būna maišyto kraujo žmonių, turinčių įvairių genų. Tokio tipo žmonėms rekomenduojama darytis veido masažus atsižvelgiant į tuo metu esančius veido pokyčius. Savimasažais sprendžiamos iškilusios problemos ir stebima, kaip į juos reaguoja veidas. Savimasažų reguliarumas ir būdai tokie, kurie atrodo tinkamiausi, – atsižvelgiant į žmogaus gyvenimo būdą ir galimybes.
  • Korekcinis. Tai dar vienas veido odos senėjimo tipas, kurį aš išskiriu, nes dabar žmogus gali taip pasitobulinti veidą injekcijomis, užpildais, plastikos chirurgų padedami ar kitais koregavimo būdais, kad nebeįmanoma nustatyti, koks tipas buvo iki procedūros. Būna, kad žmogus staigiai numeta daug svorio ir todėl veido odos senėjimo tipo negalima nustatyti. Tokiais atvejais geriausia pasirinkti bet kurią priimtiną veido savimasažo metodiką ir tiesiog daryti pratimus – naudos vis tiek bus.

Apibendrindama štai ką noriu pasakyti: jeigu visgi negali nustatyti, koks tavo veido odos senėjimo tipas, pasirink bet kurį veido savimasažą, bet kurią patikusią metodiką ir tiesiog daryk! Veidas tau padėkos!

Ištrauka iš knygos

Viktorija Baltramiejūnienė. JAUNAS VEIDAS. Veido savimasažas – maloni priklausomybė. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 271 p. Knygos dailininkė Asta Puikienė.

Viktorija Baltramiejūnienė – veido mankštos ir savimasažo bei kitų manualinių technikų ekspertė, įvairių veido masažo technikų specialistė, kosmetikė, unikalių veido pokyčių programų kūrėja, dažna televizijos laidų apie veido priežiūrą ir grožį viešnia, knygų ir daugybės straipsnių apie veidą autorė.

Gražus veidas, švytinti oda ir puiki nuotaika, sukuriama savo rankomis, – įmanoma ir būtina!

Veido savimasažas –  itin malonus ir visiškai saugus būdas padėti veidui atrodyti jauniau be injekcijų, plastikos chirurgų pagalbos ar aparatais atliekamų grožio procedūrų. Tapkite savo veido masažuotoju dabar ir visam gyvenimui!

ĮSPĖJU! Veido savimasažas gali sukelti ne tik palaimą, bet ir emocinę priklausomybę, nes:

– oda tampa švytinti ir stangri, visi jos sluoksniai jaunėja,

– raukšlių sumažėja ir veidas „pakyla“,

– veido bruožai tampa dailesni ir švelnesni (natūralus fotošopas),

– gerėja viso organizmo būklė,

– esate ramesni ir geresnės nuotaikos.

Knyga tinka visiems savimi besirūpinantiems žmonėms, grožio specialistams, gydytojams. Metodika veiksminga ir patvirtinta moksliškai.