Psichologija

Kaip pataisyti pašlijusius poros santykius?

Mažesnių ar didesnių konfliktų poros santykiuose pasitaikyti gali bet kada. Visgi, kai kurie jų lieka atmintyje ilgam. Nuoskaudos ilgainiui ima kenkti santykiams ir sutvarkyti juos, pasirodo, ne taip jau ir lengva. Tad, ką daryti pajutus, kad visas poros gyvenimas byra į šipulius ir sustiprinti emocinį ryšį niekaip nepavyksta?

Dažniausios pablogėjusių santykių priežastys

Santykiai yra sudėtinis dalykas, tad jų pablogėjimo priežasčių gali būti ne viena – kartais priežasčių gali būti šimtai. Pateikiame dažniausiai pasitaikančias skyrybų ir susilpnėjusio emocinio ryšio priežastis, kurios gali paveikti santykius.

  • Žema savivertė. Tai daugiau taikoma moterims nei vyrams. Nuolatinis savęs engimas, kaltinimas, nepasitikėjimas savimi ir kompleksavimas santykiams naudos tikrai nesuteiks. Žema savivertė gali paveikti ir seksualinį gyvenimą, o tokiu atveju net įvairiausi sekso reikmenys, kitos prekės suaugusiems nepadės. Vyrai pavargsta nuo visada savimi nepatenkintų moterų.
  • Tai – dar viena priežastis, kodėl gali susilpnėti emocinis artumas poroje. Būtent stresas gali paskatinti dar dažnesnius ir didesnius ginčus, pyktį. Tuomet mažiau dėmesio kreipiama į partnerio jausmus, sumažėja empatija.
  • Nuolatinis nuovargis. Šis aspektas taip pat turi įtakos silpnėjančiam emociniam tarpusavio ryšiui. Pavargę partneriai vengia kalbėtis ir dažnai vienas nuo kito nutolsta, atsisako bendrų pomėgių, veiklų.
  • Buities rūpesčiai ir rutina. Nemažai porų nė nepajunta, kaip santykius griūti verčia rutina namuose ar seksualiniame gyvenime. Tokiu atveju santykiai tampa nuobodūs ir nebeteikiantys malonumo, o pora dažnai nė nesupranta, kas nutiko.

Šios priežastys – tarsi nematomi, ilgą laiką nepastebimi ir nesureikšminami santykių kenkėjai. Kuo anksčiau suprasite, kas silpnina Jūsų emocinį ryšį, tuo greičiau galėsite rasti sprendimą ir pagerinti santykius. Santykių specialistai pabrėžia, kad geresniems santykiams įtakos gali turėti ir tam tikros prekės suaugusiems bei… seksas. Tačiau apie tai, kaip pašlijusių santykių sprendimui padėti gali sekso reikmenys – šiek tiek vėliau.

Galimi santykių problemų sprendimo būdai

Prastėjantys santykiai nėra pagrindinė problema – blogiau yra problemos ignoravimas. Psichologų nuomone, nemažai porų vengia ir geriau ieško būdų kaip apeiti problemą kritiniu laikotarpiu, negu kantriai ieško sprendimo būdų. Toks elgesys komplikuoja santykius: įsiplieskus vienam konfliktui, į jį numojama ranka. Didėjant ginčų ir nesutarimų skaičiui, atsitveriama tylos siena ir apie problemas tiesiog nekalbama. Galiausiai, vienas iš partnerių nebeištvėręs išsako viską ką galvoja, pasiekiamas aukščiausias ginčo taškas, po kurio emocijoms ir nuoskaudoms užglaistyti reikia dar daugiau pastangų bei laiko.

Toks scenarijus dabartinių porų gyvenime pasitaiko gana dažnai, todėl pirmasis aspektas, į kurį vertėtų atsižvelgti norint turėti harmoningus ir gražius santykius, tai kalbėtis tarpusavyje. Atviras pokalbis leis atrasti problemų priežastis ir sprendimą, išlaikyti emocinį artumą. Bendravimas – tai natūrali santykių dalis. Seksas taip pat gali būti vienas iš sprendimo būdų. Jis sumažina emocinį partnerių nutolimą, kuris dažniausiai atsiranda dėl streso, nuovargio ir rutinos.

Lytinis gyvenimas svarbesnis, nei galvojote

Jei iki šiol sekso prekių parduotuvė ir prekės suaugusiems Jūsų nedomino, tai atrodė kaip nereikalingas produktas, siūlome pasvarstyti apie tai dar sykį. Iš tiesų, labai natūralu, kad kokybiškuose santykiuose turėtų vyrauti ir kokybiškas, abu partnerius tenkinantis lytinis gyvenimas. Visgi, kai santykiai pradeda nebedžiuginti ir į sekso kokybę dėmesio kreipiama vis mažiau, vertėtų susirūpinti.

Lytinis gyvenimas skatina ne tik fizinį, bet ir emocinį artumą. Moterys lytiškai santykiaudamos su mylimu partneriu gali padidinti savo emocinės sveikatos išteklius, o vyrams geras seksas suteikia fizinės ištvermės ir energijos. Be to, reguliarūs lytiniai santykiai sumažina stresą, o išsiskiriantys laimės hormonai pakelia ne tik nuotaiką, bet ir savivertę.

Santykių atšalimas gali atsirasti dėl sumažėjusio lytinio aktyvumo, fizinio artumo nebuvimo ir malonumo neteikiančio sekso. Tad jei niekaip nerandate esminės santykius trikdančios problemos, atsižvelkite į lytinio gyvenimo kokybę. Įvairūs žaisliukai ir tokios prekės suaugusiems, kaip lubrikantai ar intriguojanti apranga, yra skirtos seksualiniams žaidimams bei vyro vilionėms, tačiau gelbsti ir sprendžiant santykių problemas.

Kai kasdieniame ir lytiniame poros gyvenime įsivyrauja harmonija, didžioji dalis santykių problemų išnyksta savaime. Neleiskite asmeniniams santykiams griūti dėl to, ką patiriate darbe ir nepamirškite, kad supratingumas, empatija yra vieni iš svarbiausių gražių santykių aspektų.