Šeima

Kaip kovoti su erekcijos sutrikimais?

Erekcijos problemos (impotencija) yra dažnos, ypač vyresniems nei 40 metų vyrams. Paprastai dėl to nerimauti nereikia. Tačiau jei tai kartojasi, turėtumėte kreiptis į gydytoją. Tai gali būti rimtesnės problemos požymis.

Erekcijos disfunkcijos simptomai

Esant erekcijos disfunkcijai (ED), sunku pasiekti arba išlaikyti pakankamai tvirtą erekciją, kad būtų galima užsiimti lytiniais santykiais. Kai ED tampa įprasta ir varginančia problema, jums gali padėti gydytojas urologas.

ED gali būti įspėjamasis širdies ir kraujagyslių ligų požymis, rodantis, kad vyro kraujagyslių sistemoje kaupiasi blokados. Kai kurie tyrimai parodė, kad ED sergantiems vyrams kyla didelė rizika patirti širdies priepuolį, insultą ar kojų kraujotakos sutrikimus. ED taip pat sukelia:

 • žemą savivertę;
 • depresiją;
 • vyro ir jo partnerės kančias.

Jei ED daro įtaką vyro savijautai ar jo santykiams, jį reikia gydyti. Gydymo tikslas – pataisyti arba pagerinti erekcijos funkciją, padėti kraujotakos sistemai ir pagerinti vyro gyvenimo kokybę.

Emocinės (psichologinės) problemos

Tikėtina, kad tai emocinė problema, jei erekcijos problemų turite tik tam tikrą laiką. Pavyzdžiui, erekcija pasireiškia atsibudus ryte, bet ne seksualinės veiklos metu. Nerimas ir depresija gali būti gydomi konsultuojant ir taikant kognityvinę elgesio terapiją (KET). Šeimos gydytojas gali rekomenduoti sekso terapiją atskirai arba kartu su kita psichoterapija.

Kokie gali būti tyrimai?

Daugeliui žmonių gydytojui diagnozuoti erekcijos sutrikimus ir rekomenduoti gydymą užtenka tik fizinės apžiūros bei atsakymų į klausimus (ligos istorijos). Jei turite lėtinių sveikatos sutrikimų arba gydytojas įtaria, kad tai gali būti susiję su kokia nors liga, gali prireikti papildomų tyrimų arba specialisto konsultacijos.

Tyrimai gali būti šie:

 • Fizinis ištyrimas. Gali būti atidžiai apžiūrima varpa ir sėklidės bei patikrinama, ar jaučiate nervus.
 • Kraujo tyrimai. Kraujo mėginys gali būti siunčiamas į laboratoriją, kad būtų galima patikrinti, ar nėra širdies ligų, diabeto, mažo testosterono kiekio ir kitų sveikatos sutrikimų požymių.
 • Šlapimo tyrimai. Kaip ir kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai atliekami, siekiant nustatyti diabeto bei kitų sveikatos sutrikimų požymius.
 • Ultragarsas. Tyrimas atliekamas naudojant į lazdelę panašų prietaisą (keitiklį), laikomą virš varpą maitinančių kraujagyslių. Jis sukuria vaizdą, leidžiantį gydytojui pamatyti, ar turite kraujotakos sutrikimų.
 • Psichologinis tyrimas. Gydytojas gali užduoti klausimų, kad išsiaiškintų depresiją ir kitas galimas psichologines erekcijos sutrikimo priežastis.

Kaip kalbėtis su partnere apie erekcijos sutrikimus?

Pradėti pokalbį apie ED skamba nepatogiai. Tačiau tai pirmas žingsnis ieškant sprendimo. Pagalvokite, kada ir kur norite apie tai pasikalbėti su partnere. Miegamasis gali būti puiki vieta apie tai pasišnekėti. Pasirūpinkite, kad tai vyktų ne seksualinio intymumo metu ar po jo.

Atkreipkite dėmesį į savo kraujagyslių sveikatą

Aukštas kraujospūdis, didelis cukraus kiekis kraujyje, didelis cholesterolio kiekis ir didelis trigliceridų kiekis gali pažeisti širdies (dėl to ištinka infarktas), smegenų (dėl to ištinka insultas) ir varpos (dėl to atsiranda ED) arterijas. Prie to prisideda ir platėjantis liemuo. Pasitarkite su gydytoju ir išsiaiškinkite, ar jūsų kraujagyslių sistema, taigi ir širdis, smegenys bei varpa, yra geros būklės, ar ją reikia sureguliuoti keičiant gyvenimo būdą arba vartojant vaistus.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Gydymo metu ED sergančiam asmeniui gali tekti pakeisti tam tikrus gyvenimo būdo aspektus, pvz.:

 • mesti rūkyti;
 • apriboti arba visiškai atsisakyti alkoholio vartojimo;
 • padidinti fizinį krūvį;
 • palaikyti vidutinį kūno svorį;
 • nutraukti narkotikų vartojimą.

Tie, kurie palaiko santykius su sergančiuoju ED, gali padėti savo partneriui tai padaryti, teikdami moralinę paramą. Kai kuriais atvejais gali būti naudinga, kad jie taip pat dalyvautų pokyčiuose. Pavyzdžiui, jei gydytojas rekomenduoja ED sergančiam asmeniui keisti mitybą, jam gali būti lengviau jos laikytis, jei partnerė taip pat imsis kai kurių ar visų pokyčių. Panašiai, jei abu partneriai rūko, abiem gali būti naudinga sveikatai mesti rūkyti.

Išbandykite ką nors naujo

Labai dažnai didelis pirmas žingsnis yra susijaudinimo stiprinimas. Tai gali reikšti, kad reikia sustiprinti preliudiją, skaityti ar žiūrėti ką nors seksualaus kartu arba pasiūlyti kažką, ko dar nesate bandę.

Vakuuminės pompos ir penio žiedai

Taikant pompą erekcijai skatinti sukuriamas vakuumas. Naudojant prietaisą į varpą pritraukiamas kraujas, todėl įvyksta erekcija. Kad erekciją pavyktų išlaikyti kuo ilgiau, naudojamas penio žiedas. Jis palaiko erekciją, sulaikydamas varpos kraują ir neleisdamas jam grįžti į kraujotaką. Jį galite palikti vietoje 30 minučių. Aukštos kokybės ir veiksmingus penio žiedus siūlo FANTAZIJOS.