Profilaktika

Daiktai, kurių nepamirškite dezinfekuoti

Ypatingą dėmesį skirdami socialiniam atstumui, rankų plovimui ir dažnai liečiamų paviršių dezinfekcijai, pagalvokite ir apie smulkiausius, bet kasdien čiupinėjamus paviršius namuose. Juk ant jų taip pat gali nusėsti įvairios bakterijos ar virusai. Pateikiame sąrašą daiktų, kuriuos valyti reikėtų itin kruopščiai.

Kompiuteriai, planšetės ir kišenių turinys

Neabejotinai žinote, kad mobilusis telefonas – tai prietaisas, kurį dažnai laikote rankose. Kartu su išmaniuoju reikėtų dezinfekuoti ir piniginę, raktus, banko kortelę ir kitus daiktus, kuriuos ten laikote.

Ar pagalvojote nuvalyti televizorių, kompiuterį ar planšetę, esančią namuose? Telefoną dažniausiai liečia tik vienas žmogus, o kita namuose esanti kompiuterinė įranga gali pereiti per visų namiškių rankas. Ne išimtis ir kompiuterio klaviatūra, pelė ir įvairiausi valdymo pulteliai. Juk dabar, dažniau, nei bet kada vakarus leidžiame prie televizoriaus, viena ranka užkandžiaudami, o kita perjungdami kanalus.

Kasdien naudojama buitinė technika

Šaldytuvas, orkaitė ar skalbimo mašina – tai technika į kurią verta atkreipti dėmesį, norint nepriekaištingai išdezinfekuoti namus. Šiuos prietaisus naudojame kasdien, todėl pagalvokite apie šaldytuvo rankenėles, viryklės, skalbimo mašinos ar siurblio mygtukus, taip pat kitas liečiamas prietaisų vietas. Valydami bet kokius elektroninius prietaisus, nepamirškite jų išjungti ir ištraukti kištuko iš elektros lizdo.

Norėdami dezinfekuoti techniką, nepurkškite dezinfekcinių skysčių tiesiai ant valdiklių, verčiau tam naudokite suvilgytą, pūkelių neturintį skudurėlį. Taip pat, stenkitės sumažinti poreikį liesti skirtingus daiktus, pasidomėkite, galbūt jie valdomi ir nuotoliniu būdu? Pavyzdžiui, „Samsung“ telefonuose esanti „Smart Things“ programėlė leidžia valdyti daugybę skirtingų prietaisų tik telefonu. Naudojantis šia programa nuotoliniu būdu galima įjungti namuose esantį televizorių, skalbyklę ar robotą siurblį.

Rankenos ir jungikliai

Durų ir spintelių rankenos, bei šviesos jungikliai gali būti tie objektai, kurie praslydo pro akis, kai tvarkėte namus. Kasdien įeidami ar išeidami iš kambario paliečiame jo rankeną, taip pat nučiupinėjame spintelių rankenėles bei kraštus.

Norėdami kruopščiai dezinfekuoti namuose esančias rankenas, bent trumpam į šoną padėkite visas priemones ir pažiūrėkite kaip ir kuriose vietose dažniausiai liečiate spinteles, kai norite jas atidaryti. Tuomet imkitės jas kruopščiai valyti.

Pipirinė, druskinė ir kitos prieskoninės

Nors prieš ir po valgio nusiplauname rankas, tačiau kad namuose būtų nepriekaištingai švaru, nuvalykite net smulkiausius, bet kasdien virtuvėje naudojamus daiktus. Gamindami maistą neišvengiamai liečiame indelius, kuriuose laikome druską, cukrų ir pipirus.

Nepamirškite dezinfekuoti ir kitų prieskonių maišelių ar iš parduotuvės atsineštus, plastikinėse pakuotėse esančius žalumynus bei kitus produktus.

Atskirą dėmesį skirkite automobiliui

Išvalę visus namie esančius daiktus, nepamirškite savo automobilio. Dezinfekuokite jo durelių rankenas, vairą, pavarų sritį ir saugos diržą. Galbūt yra ir kitų vietų, kurias paliečiate kiekvieną kartą įsėdę į automobilį ar jį vairuodami.

Jei savo automobiliu nevežiojate kitų žmonių, daugelio paviršių dezinfekavimui pakaks vandens ir muilo mišinio, tačiau tikrai nepakenks, jei naudosite ir specialias dezinfekcijai skirtas priemones. Naudodami specialius valiklius, atsižvelkite į gamintojo nurodymus. Stenkitės naudoti specialias, valymui skirtas šluostes ir skysčius, kurių pagrindą sudaro ne mažiau, kaip 70 proc. alkoholio.