Medicina

Kauno klinikinėje ligoninėje – modernios vieno pjūvio operacijos

Vienos didžiausių šalyje VšĮ Kauno klinikinės ligoninės chirurgai per pastaruosius mėnesius jau atliko daugiau nei 30 sudėtingų urologinių, chirurginių, otorinolaringologinių (LOR) ir ginekologinių operacijų naudodamiesi naujausia laparoskopine – endoskopine įranga, kurią ligoninė įgijo savo lėšomis.

Šiuolaikinį histeroskopą pirmieji gavo Kauno klinikinės ligoninės ginekologai, o tų pačių metų lapkritį urologams buvo pristatyta lazerinė litotripcijos sistema akmenims šlapimtakiuose skaldyti. Tuo tarpu naujausias laparoskopinis įrenginys laparoskopinėms operacijoms atlikti Dienos chirurgijos centro operacinę pasiekė 2013-ųjų sausį.

„Šiuolaikinė intervencinė medicina neįsivaizduojama be technologinės pažangos”, – neabejoja Dienos chirurgijos centro vadovas Edmundas Žurauskas.

Pasak chirurgo, visos chirurgijos sritys vystosi minimaliai invazine kryptimi, naudojant endoskopines-laparoskopines sistemas, mažinant pjūvių skaičių ir jų dydį.

Kauno klinikinėje ligoninėje jau nuo pernai pakanka vienintelio pjūvio bamboje ligos pažeistam inkstui pašalinti. Čia atliekamos apendicito, tulžies pūslės, žarnyno, taip pat ginekologinės operacijos.

„Su nauja įranga jau atlikome per 30 operacijų, tarp kurių urologijos laparoskopinės, chirurgijos laparoskopinės operacijos. Tai operacijos dėl prostatos, šlapimo pūslės, tulžies pūslės, kirmėlinės ataugos patologijos, išvaržų bei ginekologinės operacijos”, – vardijo darbus Dienos chirurgijos centro vadovas E. Žurauskas.

Tokios vieno pjūvio operacijos pacientui sukelia dar mažesnį skausmą, greičiau pagyjama. Jis greičiau grįžta į jam įprastą aplinką ir tai, pasak Kauno klinikinės ligoninės chirurgų, yra svarbiausias tikslas jų darbe.

Naudodamiesi R. Wolf kompanijos pristatytais vieno trokaro („Key Port”) įrenginiu ir instrumentais, Dienos chirurgijos centro ginekologai kovo 8 d. atliko sudėtingą ginekologinę operaciją vienai pacientei.

„Jai buvo pašalinta endometrioidinė kiaušidės cista per vieną, tik 2,4 cm, pjūvį bamboje. Ši operacija truko pusantros valandos”, – pasakojo operacijai vadovavęs Ginekologijos skyriaus vedėjas Vidmantas Sedziniauskas.

Be kita ko, atliekant laparoskopines – endoskopines operacijas, chirurgui būtina ekrane labai aiškiai matyti anatomines struktūras ir audinius, nes šių operacijų metu reikalingas ypatingas atsargumas ir tikslumas.

„Turime nepamiršti, kad trimatė erdvė projektuojama dvimatėje”, – akcentavo E. Žurauskas.
Sykiu jis pripažįsta, kad vystantis technologijoms chirurgams operacijos metu vis sunkiau išsaugoti tiesioginio audinių ir anatominių struktūrų lietimo pojūčius, nes pasaulyje jau taikoma ir vadinamoji „Da Vinči chirurgija”. Šios robotinės chirurgijos metu minėtų pojūčių nebelieka. Joje visą darbą už gydytoją atlieka robotizuota sistema, o chirurgas ją tik valdo nuotoliniu būdu. Verta pabrėžti, kad laparoskopinės – endoskopinės chirurgijos šiandien vis dažniau pageidauja ir patys pacientai.

Kauno klinikinės ligoninės Dienos chirurgijos centre kasmet atliekama daugiau nei 1,5 tūkst. įvairių operacijų.
Kauno klinikinės ligoninės steigėja yra Kauno miesto savivaldybė.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės informacija