Nemokamos kineziterapeuto apžiūros vaikams

Kineziterapija vaikamsVaikų ligoninė dalyvaus bendrame Vaikų ligoninės, Vilniaus miesto savivaldybės ir sporto ir pramogų parko „Impuls“ projekte „Visi norime sveiko vaiko“.  Gruodžio 1-22 dienomis mokyklinio amžiaus (11-18 metų) vaikai į Vilniuje ir Kaune esančius „Impuls“ pramogų parkus kviečiami apsilankyti nemokamose kineziterapeuto apžiūrose ir pasitikrinti laikyseną ir fizinę būklę. Pasak projekto iniciatorių, vasarą atliktų patikrų rezultatai parodė, jog didesnė dalis tėvų nežino, kad dėl menko fizinio aktyvumo gali atsirasti vaikų judamojo aparato pokyčių. Todėl šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą bei su tuo susijusius jų fizinės būklės pokyčius.

„Nejudrumas visame pasaulyje tampa viena aktualiausių problemų, ypač didelį neigiamą poveikį tai turi jaunam, besiformuojančiam organizmui. Siekiame, kad ši problema būtų pastebėta ir jai skirtas tinkamas dėmesys“, – teigė „Impuls“ sporto dalies vadovas Valdemaras Kavaliauskas.

Nemokamai vaikus tirs ,,Impuls“ sporto ir pramogų parko kineziterapeutai, pasitelkę Vaikų ligoninės specialistus ir jų parengtas anketas bei testus, plačiai taikomus informatyvius metodus. Apžiūrose bus atliekama apklausa, kuri padės įvertinti vaiko fizinį aktyvumą, pomėgius, laisvalaikį, sveikos gyvensenos suvokimą. Taip pat bus vertinama laikysena ir pusiausvyra, KMI (kūno masės indeksas), liemens raumenų ištvermė, kurie ypač reikšmingi vaiko brendimo laikotarpiu. Po kineziterapeuto įvertinimo vaikams bus rekomenduojama tinkama fizinio aktyvumo forma.

Nemokamos kineziterapeuto apžiūros,,Netaisyklinga laikysena, antsvoris, iškrypęs stuburas – tai vienos iš dažniausiai pasitaikančių vaikų sveikatos sutrikimų priežastys. Didžiosios dalies tokių negalavimų išvengti padėtų tinkamas fizinis aktyvumas – teisingai parinktas krūvis, pratimai, sporto būreliai“, – teigė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės medicinos ir sporto katedros dėstytoja, Vaikų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutė Lina Varnienė.

,,Tėvams turėtų būti svarbu ne tik tai, kokių mokymosi rezultatų pasiekia vaikai mokykloje, bet ir kokios sąlygos sudarytos jiems mokymosi įstaigoje, kurioje praleidžiama trečdalis dienos: kokiuose suoluose vaikai sėdi, koks apšvietimas klasėse, ar vaikai turi nors mažiausią galimybę pajudėti, pasportuoti,“ –sakė Vilniaus universiteto docentas, Vaikų ligoninės direktorius, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas dr. Juozas Raistenskis.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Editos Tamošiūnaitės, sveika gyvensena bei vaiko fiziniu aktyvumu rūpintis turėtų ne tik tėvai, bet ir patys vyresniųjų klasių moksleiviai, tad sveikintina, kad projekte dalyvauti bei sveikatą pasitikrinti kviečiami visi jaunesnio ir vyresnio amžiaus moksleiviai (nuo 11 iki 18 metų).

Nemokamos apžiūros pagal išankstinę registraciją bus atliekamos gruodžio 1-22 dienomis „Impuls“ sporto ir pramogų parkuose Vilniuje: L. Asanavičiūtės g. 15 (registracija ir papildoma informacija tel. +370 659 60120), Fabijoniškių g. 97a (tel. +370 620 90905), Kareivių g. 14 (tel. +370 615 40072) ir Savanorių pr. 28 (+370 620 90900) bei Kaune: Baltų pr. 16 (+370 37 755012; +370 610 06718).

Daugiau informacijos: www.vaikuligoninė.lt