Vaikus mankštintis skatins ir profesionalūs sportininkai

Visą sausio mėnesį Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti jau tradicija tapusioje nacionalinio sveikos gyvensenos projekto „Sveikatiada” organizuojamoje „Mankštiadoje”.

Pasak „Sveikatiados” projekto koordinatoriaus Tado Beržonsko, kasmet organizuojama „Mankštiada” bandoma atkreipti vaikų dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą ir jiems parodyti, kad sportuoti gali būti ne tik sveika ir naudinga, bet ir linksma.

Visą šį mėnesį Lietuvos mokyklose bus organizuojamos įvairaus pobūdžio mankštos, smagūs fizinio aktyvumo pratimai, įvairios varžytuvės ir kiti užsiėmimai, skatinantys daugiau judėti.

„Šiais metais mokiniams turime staigmeną – nuo šiol sveikos gyvensenos idėjas kartu su mumis skleis ir Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris” komanda. Futbolininkai
visus metus įsitrauks į „Sveikatiados” siūlomas veiklas bei aktyviai ragins jaunimą žengti sveikos gyvensenos keliu. O jau sausio 21 dieną komandos žaidėjai Vilniaus mokyklose mokinius pakvies kartu išbandyti specialiai „Sveikatiadai” futbolininkų sukurtą mankštą”, – sakė Tadas Beržonskas.

„Džiaugiamės prisijungę prie ilgalaikių tikslų siekiančio projekto ambasadorių. Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris” bendruomenei visuomet nori pasiūlyti daugiau nei tik futbolą. „Sveikatiados” iniciatyvos yra tęstinės. Mums tai labai svarbu, nes nuo šiol galėsime aktyviai dalyvauti jau ne vienus metus sėkmingai organizuojamoje socialinėje veikloje. Vaikai daug ko išmoksta stebėdami aplinką, kopijuodami juos supančių žmonių veiksmus. Norime, kad mūsų futbolininkai jaunajai kartai būtų tinkamas pavyzdys – įkvepiantis entuziazmą sportuoti, domėtis mankštos teikiama nauda”, – teigė VMFD „Žalgirio” atstovas spaudai Vilius Aleksandravičius.

Savo unikalius sportinius pratimus kartu su „Žalgirio” komandos futbolininkais demonstruos ir Vilniaus „Kibirkšties-Viči-Iki” krepšininkės.

Praėjusiais metais „Sveikatiados” projekto užsiėmimuose, kurių metu buvo skatinama aktyviau mankštintis, su entuziazmu dalyvavo daugiau nei 8 300 mokinių iš beveik 100 mokyklų. Organizatoriai tikisi, kad šiais metais su „Sveikatiada” sportuojančių mokinių gretos bus dar gausesnės.

Projektas „Sveikatiada”

Socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Ypatingas dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir moksleiviams patraukliomis priemonėmis ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą.

„Sveikatiada” siūlo smagius ir originalius renginius, skatinančius sveiką gyvenimo būdą, įvairias viktorinas, konkursus bei įdomias ir aktyvias veiklas per pamokas, pertraukas ar po jų.

Daugiau informacijos – www.sveikatiada.lt