Ligos

6 būdai, kaip palengvinti slaugytojų kasdienybę

Slauga visada buvo ganėtinai sunkus ir įtemptas darbas. Nors daugiausia dėmesio slaugytojai skiria pacientų priežiūrai, jie turi rūpintis ir savimi. Taigi, dalinamės patarimais, kaip slaugytojams palengvinti gyvenimą ir dar efektyviau atlikti kasdienius darbus.

Ką galite, palikite darbe

Ką galite, palikite darbe, tačiau įsitikinkite, kad turite rakinamą spintelę arba patikimų kolegų. Tegul rašikliai, stetoskopas ir įvairūs daiktai lieka darbo spintelėje, kad ryte nereikėtų jų ieškoti. Taip išeinant į darbą iš namų reikės prigriebti tik krepšį su būtiniausiais daiktais: asmens tapatybės kortele, pietų dėžute ir kt.

Apsvarstykite realistišką tvarkaraštį

Pagalvokite, kurios pamainos geriausiai atitinka jūsų asmeninį gyvenimo būdą. Nors tai ne visada įmanoma, pasistenkite prašyti pamainų tokiu paros metu, kai esate energingiausi. Kai kurie slaugytojai mieliau dirba naktį, kad rytais galėtų ilsėtis namuose. Kiti renkasi vėlyvą popietės pamainą, nes taip gali ilgiau pamiegoti. O galbūt esate slaugytojas, kuris daugiausiai energijos turi anksti ryte ir mėgsta turėti laisvą popietę? Realiai įsivaizduokite, kiek valandų galite dirbti, ir drąsiai pasakykite, jei negalite imtis papildomų pamainų.

Trigubų pirštinių metodas

Ši gudrybė ne tik taupo laiką, bet ir sumažina tikimybę, kad plikomis rankomis tiesiogiai susiliesite su paciento išskyromis. Visuomet užsimaukite trejas pirštinių poras. Pirmoji yra skirta paciento išmatoms valyti. Nusimaukite pirmąją porą ir dirbkite su antrąja, kai dėsite jam naujas sauskelnes. Antrąją porą nusimaukite ir likusią pirštinių porą naudokite tiesdami naują paklodę ant jo lovos ir šalindami atliekas.

Orientuokitės į žmones

Orientuokitės į žmones, o ne į užduotis. Bene didžiausia slaugytojų klaida yra ta, kad jie pradeda orientuotis tik į užduotis ir praranda ryšį su pacientu. Juk yra taip paprasta pasinerti į darbų rutiną. Galite užklausti paciento, kaip jam sekasi, tačiau jei nuolat galvosite apie viską, ką dar turite atlikti, bus akivaizdu, jog toks klausimas yra nenuoširdus. Yra labai svarbu išmokti susikoncentruoti į dabartinį susitikimą, skirti jam visą savo dėmesį ir tik tada judėti toliau.

Štai patarimai, kaip užmegzti ryšį su pacientais kiekvieną kartą, kai įeinate į jų kambarį:

  • Įeidami į palatą, akimirką susitelkite į pacientą ir atliekamą užduotį. Šiam trumpam patyrimui pamirškite kitus pacientus ir darbus.
  • Visada pasisveikinkite su pacientu jo pageidaujamu vardu ir priminkite jam, kas esate. Paaiškinkite, ką ketinate daryti ir maždaug kiek laiko tai užtruks. Padėkokite jiems, kad pasirinko jūsų įstaigą bei paslaugas savo priežiūrai.
  • Kiekvieno susitikimo metu žiūrėkite pacientui į akis. Neįtikėtina, kaip akių kontaktas perteikia užuojautą, įsipareigojimą ir ryšį.
  • Mokydami ar rinkdami informaciją iš paciento atsisėskite. Pacientai jaučiasi kur kas patogiau ir ramiau, kai esate jų akių lygyje.
  • Prieš išeidami įsitikinkite, kad pacientas neturi jokių kitų poreikių, ir praneškite jiems, kada galėsite grįžti.

Išmokite prioretizuoti

Laiko planavimas yra apie tai, kaip susidėlioti savo, kaip slaugytojo, laiko ir pastangų prioritetus. Slaugytojai, norėdami patogiai nusistatyti prioritetus, turi užduoti sau šiuos 4 klausimus, kurie padės viską sudėlioti į vietas mintyse ir tvarkaraštyje:

  • Ką ir kodėl ketinu daryti pirmiausia?
  • Ką svarbiau padaryti ir kodėl tai yra svarbiausia?
  • Kas gali nutikti blogiausio, jei to nepadarysiu dabar?
  • Kas svarbiausia pacientui?

Yra tam tikrų pareigų, kurias būtina atlikti. Tačiau gali būti ir tokių dalykų, kuriuos galima atidėti kitai dienai ar kitai pamainai, pavyzdžiui, kai kurios administracinės pareigos.

Patyrusios slaugytojos žino, kad pacientų slauga – tai darbas visą parą. Dirbkite kiek įmanoma efektyviau, atlikite reikiamas užduotis ir tobulinkite laiko planavimo įgūdžius, tačiau nepamirškite, kad ateis kita pamaina, kuri jus pakeis. Tad jei užduotys nesusijusios su vaistų vartojimu ar pacientų sauga, daugelis jų tikriausiai gali palaukti.

Investuokite į kokybiškas priemones

Darbą itin palengvina kokybiškos priemonės. Galima panagrinėti šlapimo nelaikymo problemos pavyzdį. Suaugusiesiems skirtos sauskelnės naudojamos siekiant išvengti nutekėjimo. Tai itin svarbu tada, kai reikia užtikrinti komfortą, pavyzdžiui, dėvint naktines sauskelnes.

Dėvint suaugusiesiems skirtus apatinius drabužius nakčiai, jie turi išlaikyti odą sausą, kad būtų išvengta nemalonaus trynimo ir sumažinta infekcijos rizika. Taip pacientai gali ramiai miegoti, netrukdomi nemalonaus drėgmės pojūčio. Be to, bet kokie suaugusiųjų apatiniai drabužiai, skirti dėvėti ilgesnį laiką (pvz., per naktį), taip pat turi kvapo kontrolės funkciją, kuri suteikia papildomo komforto.

Galiausiai, didelis sugeriamumas turi būti derinamas su kitais suaugusiųjų sauskelnių kokybės aspektais. Tai reiškia, kad forma ir funkcija turėtų būti orientuota į patogų dėvėjimą. Kokybiškų sauskelnių juosmuo yra elastingas, kad jos būtų prigludusios ir apsaugotų nuo pratekėjimo. Taip pat svarbu plonas dizainas, kad būtų lengviau dėvėti šiuos gaminius po įprastais drabužiais.