Būreliuose įgyti įgūdžiai gerina mokymosi rezultatus

Vaikų būrelis  įdomu mažyliuiDar neprasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) sulaukia vis daugiau susirūpinusių tėvelių, svarstančių, kokius būrelius nuo rugsėjo lankys jų vaikai. Didžiausioje neformaliojo ugdymo įstaigoje Vilniuje tėvai ir jų atžalos gali rinktis iš daugiau nei 100 aktyvių ir kūrybiškų veiklų.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro psichologė Inga Aleknavičiūtė pataria leisti vaikui ar jaunuoliui save išbandyti keliose srityse, nukreipti jam įdomia kryptimi, kur jis galėtų save realizuoti, o pastebėjus kelis vaiko gebėjimus ar domėjimosi sritis, galima paskatinti jį lankyti keletą užsiėmimų. Tačiau viso vaikų laisvalaikio nereikėtų perkrauti būreliais, nes dėl skubėjimo vaikas gali patirti įtampą, o dėl daugybės užsiėmimų kaitos – nuovargį bei laikui bėgant apskritai prarasti motyvaciją kuo nors domėtis.

“Nors vienas pagrindinių moksleivio uždavinių yra mokymasis, didelę įtaką jam daro vaiko pasitikėjimas savimi, savęs vertinimas, domėjimasis naujais dalykais, gebėjimas siekti individualaus ir bendro rezultato, tobulėti. Vaikui svarbu išreikšti save, vystyti savo gebėjimus, atsiskleisti kaip asmenybei. Tai padaryti padeda būrelių lankymas”, – pasakoja psichologė I. Aleknavičiūtė, LVJC vedanti paaugliams skirtus “Pažink save” užsiėmimus.

Norintiems lankyti kelias veiklas ir sutaupyti  laiko nuo rugsėjo 1 d. LVJC pristato naujieną – jungtines MIX veiklas. Tai skirtingų užsiėmimų deriniai, skirti aktyviems, keliomis sritimis susidomėjusiems vaikams ir jaunuoliams nuo 5 iki 19 metų amžiaus.

soccer players bwMIX deriniai sudaryti iš 2 arba 3 skirtingų populiariausių  užsiėmimų, vykstančių po 1 kartą per savaitę: plaukimo baseine, dailės, graffiti, keramikos ir mozaikos, aktorinio meno ir rytų kovos menų, gatvės, hip hop, house dance ir kitų stilių šokių, žongliravimo, anglų kalbos (patiems mažiausiesiems – per muziką ir žaidimus) ir kitų užsiėmimų.  Jungtinių MIX veiklų deriniuose vyresniems – savęs pažinimo ir bendravimo įgūdžių užsiėmimai “Pažink save”, taip pat aktorinio meno, ekonomikos, žurnalistikos ir foto-dizaino bei karjeros planavimo užsiėmimai.

Jau sukurta daugiau nei trisdešimt jungtinių MIX veiklų,tačiau ateityje jų skaičius augs, nes veiklų derinius galima bus susikurti patiems.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, siūlanti daugiau nei 100 įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, menų, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *