Sveika gyvensena

8 priežastys, kodėl vyrams masturbuotis sveika

Jei yra vienas dalykas, kurio ekspertas yra beveik kiekvienas vaikinas – tai masturbacija. Galbūt esate girdėję beprotiškų dalykų apie tai, kad masturbacija kenkia. Pavyzdžiui, tapsite nuo jos priklausomi. Visa tai – netiesa.

Be to, kad masturbacija yra velniškai maloni, ji turi nemažai privalumų sveikatai. Nuo tam tikrų ligų rizikos mažinimo iki pasitenkinimo lytinių santykių su partneriu didinimo. Geriau pagalvojus, masturbacija yra saugiausias seksas! Nėra jokios rizikos pastoti ar užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Norime, kad būtumėte visiškai apsiginklavę ir pasiruošę atsakymą į klausimą, kodėl masturbuotis sveika, todėl kviečiame skaityti toliau!

 1. Gali mažinti prostatos vėžio riziką

 2004 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad vyrų, kurie masturbuojasi daugiau nei 21 kartą per mėnesį, rizika susirgti prostatos vėžiu sumažėjo maždaug 33 %, palyginus su vyrais, kurie tai daro tik 4-7 kartus per mėnesį.

2016 m. tyrėjai stebėjo tą pačią 2004 m. vaikinų grupę ir nustatė, kad tiems, kurie masturbavosi 8-12 kartų per mėnesį, prostatos vėžio rizika sumažėjo 10 %.

 1. Gali suintensyvinti erekciją

 Su amžiumi natūraliai prarandate raumenų tonusą. Net ten, apačioje. Reguliarus seksas ar masturbacija lavina dubens dugno raumenis. Tokiu būdu galite išvengti erekcijos sutrikimų ir šlapimo nelaikymo. Varpos lygieji raumenys praturtinami deguonimi, kai į penį plūsteli kraujas (t. y. kai įvyksta erekcija). Esant poreikiui, rekomenduojama masturbuotis 3-5 kartus per savaitę.

 1. Gali stiprinti imunitetą

 Masturbacija padidina hormono kortizolio kiekį. Apie kortizolį įprastai atsiliepiama kaip apie stresą sukeliantį hormoną. Tačiau nedidelėmis dozėmis jis padeda reguliuoti ir palaikyti imuninę sistemą.

Be to, nedidelis 2004 m. atliktas tyrimas parodė, kad vaikinai turėjo daugiau baltųjų kraujo kūnelių praėjus 45 minutėms po to, kai patyrė solo orgazmą.

 1. Gali pakelti nuotaiką

 Masturbuojantis išsiskiria gausybė geros savijautos neurocheminių medžiagų. Tokių kaip dopaminas ir oksitocinas. Jos pakelia nuotaiką, didina pasitenkinimą ir suaktyvina atlygio grandines smegenyse. Orgazmas – tai didžiausias dopamino pliūpsnis!

 1. Gali padėti užmigti

 Masturbacijos metu patiriamas orgazmas į smegenis išskiria tokias chemines medžiagas kaip prolaktinas, serotoninas ir oksitocinas. Jos susijusios su laimės ir atsipalaidavimo jausmu.

Viename tyrime, 2019 m. paskelbtame žurnale Frontiers in Public Health, daugiau nei 700 vyrų atsakė apie savo miego rezultatus po sekso su partnere ar masturbacijos. Nustatyta, kad orgazmas pagerino miego kokybę ir laiką, per kurį užmiegama.

 1. Gali gerinti kognityvines funkcijas

 2017 m. žurnale Journals of Gerontology paskelbtame tyrime mokslininkai 73 vyresniems nei 50 metų žmonėms pateikė užpildyti kognityvinį vertinimą ir klausimyną apie tai, kaip dažnai jie masturbuojasi (vieni ar su partneriu). Tie, kurie dažniau užsiiminėjo seksu, pasiekė kur kas geresnių rezultatų atminties ir kalbos sklandumo testuose, palyginus su tais, kurie tuo užsiiminėjo rečiau.

 1. Gali palaikyti širdies sveikatą

 Priešingai negu vyraujantis mitas, kad dažnas seksas gali padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką, reguliarus orgazmas padeda apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Masačusetso universiteto senėjimo tyrimas nustatė, kad vyrai, kurie užsiimdavo seksu kartą per mėnesį ar rečiau, turėjo 45 % didesnę tikimybę mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų nei tie, kurie tuo užsiimdavo dažniau.

 1. Gali mažinti nosies užgulimą

Kitas nedidelis tyrimas parodė, kad sekso ir masturbacijos metu sumažėja nosies kraujagyslių išsiplėtimas. Tai gali palengvinti peršalimo, šienligės, alerginio rinito ir kitų su nosimi susijusių negalavimų simptomus.

Masturbacija mažina ar didina libido?

Tiems, kurie turi sunkumų pasiekti orgazmą, intensyvesnė stimuliacija, įskaitant masturbaciją, gali padėti padidinti lytinį potraukį ir jautrumą. 2018 m. žurnale Sexual and Relationship Therapy paskelbtoje apžvalgoje teigiama, kad masturbatoriaus naudojimas gali būti naudingas, gydant erekcijos ir ejakuliacijos sutrikimus ar anorgazmą. Orgazmą masturbacijos metu pasieksite su Jums tinkamiausiu masturbatoriu. Jį rasite https://www.fantazijos.lt/masturbatoriai/.

Ar galima masturbuotis, jei esate santykiuose?

Neabejotinai. Daug žmonių, turinčių santykius, masturbuojasi. Masturbacija, kai esate santykiuose, nereiškia, kad esate nepatenkintas partnere. Atvirkščiai – tai puikus būdas išsiaiškinti, kas Jums patinka ir kas sukelia orgazmą. Tuomet galite parodyti arba pasakyti partnerei, kas Jums malonu. Pokalbiai apie seksą su partnere gali padaryti jį įdomesnį ir netgi sustiprinti santykius.

Kiek masturbacijos yra per daug?

Kai kurie žmonės masturbuojasi kasdien, kiti – kas savaitę, treti – kas mėnesį. Kiti nusprendžia nesimasturbuoti. Visi šie atvejai yra normalūs. Masturbacija tampa per daug tik tada, kai ji trukdo darbui, socialiniam gyvenimui arba dėl to atsisakote sekso su partneriu.

Be to, kai kurie žmonės jaunystėje įtikinami, kad masturbuotis yra blogai. Todėl jie ištisus metus gali jaustis kalti, tai darydami. Jei taip jaučiatės, pasistenkite prisiminti, kad masturbuojasi dauguma žmonių. Tai visiškai normalu. Tame nėra nieko blogo. Jei Jums sunku įveikti kaltės jausmą, gali padėti pokalbis su sekso terapeutu.

Keletas higienos patarimų masturbacijai

 • Prieš liečiant varpą ar išangę, nusiplaukite rankas.
 • Tikime, kad tie, kurie ne pirmą kartą masturbuojasi, naudoja lubrikantą. Tačiau tiems, kurie šį malonumą atrado neseniai, primename įsigyti jį. Jis sumažina trintį. Tokiu būdu išvengsite odos sudirginimų ir džiaugsitės sklandesniu procesu.
 • Valykite masturbatorius. Priešingu atveju gali susikaupti bakterijos ir sukelti infekciją.
 • Nesidalinkite masturbatoriais su kitais. Jie gali perduoti lytiniu keliu plintančias ligas.

Partnerio turinys