Sveika gyvensena

Kamuoja alergija? Skirkite dėmesio namų erdvei

Čiaudulys, sloga, ašarojančios akys – puikiai pažįstami peršalimo simptomai, kurie gali būti ir tipiški alergijos požymiai. Tad pajutus šiuos simptomus neverta aklai tikėti, kad peršalote. Dažnai klaidingai manoma, kad alergija gali pasireikšti tik šiltuoju metų laiku. Tiesa ta, kad dauguma alerginių ligų yra sezoninės. Pavasarį ir vasarą pasireiškia alergija žiedadulkėms, o šaltuoju metų laiku, ypatingai dabar, prasidėjus šildymui, dažniau kamuoja alergija dulkių erkutėms. Puikiai žinoma, kad alergiją galima gydyti vaistais, tačiau ją slopinti galima ne tik vaistiniais preparatais, bet ir tinkama namų priežiūra bei apgalvotu interjero detalių pasirinkimu (pavyzdžiui, periodiškai skalbiamos dieninės užuolaidos).

Švara – puikus būdas kovoti su alergija

Ne tik vaistai, bet ir švaros palaikymas namuose yra efektyvus būdas sumažinti alerginių reakcijų riziką ir stiprumą.

  • Būtinai reguliariai keiskite patalynės užvalkalus. Dulkių erkutės – dažniausias alergenas, aptinkamas būtent patalynėje. Įprastinis patalynės užvalkalų skalbimas karštame vandenyje gali sumažinti alergijos simptomus ir pagerinti miego kokybę.
  • Dažniau maudykite naminius gyvūnus. Taip sumažinsite bent dalį jų turimų alergenų. Siekiant išvengti vieno svarbaus alergeno – gyvūnų pleiskanų, rekomenduojama neleisti gyvūnų į miegamąjį, ypatingai – miegoti ant lovos.
  • Reguliariai tvarkykite namus: siurbkite kambarius, valykite visus namų paviršius: stalus, spinteles, grindis. Nepamirškite, kad ir naktinės, dieninės užuolaidos turi būti švarios. Dulkių valymui rinkitės drėgną šluostę: ji surenka alergenus, o ne išsklaido juos ore.
  • Grįžę namo iš lauko, nusiaukite batus. Taip išvengsite žiedadulkių ir kitų alergenų patekimo į namus.

Rūpindamiesi namų švara, išvengsite bent dalies alergenų ir džiaugsitės geresne savijauta.

Prietaisai ir interjero detalės, padėsiančios išvengti alergenų namuose

Vaistiniai preparatai ir švaros palaikymas namuose puikiai padeda kovoti su alergija, tačiau taip pat verta nepamiršti ir įrenginių bei namų interjero detalių, kurios gali tapti dar vienu būdu, padėsiančiu jaustis geriau.

  • Atsisakykite kilimų. Būtent ši interjero detalė yra puiki dulkių, gyvūnų plaukų ir kitų alergenų kaupimosi vieta. Jei vis dėlto negalite įsivaizduoti svetainės be kilimo, įsigykite mažesnį kilimą, kurį nesunkiai išskalbsite skalbimo mašinoje.
  • Langų uždengimui rinkitės užuolaidas. Tai – tinkamiausias pasirinkimas alergiškiems žmonėms. Naktinės ir dieninės užuolaidos yra lengvai prižiūrimos, tad nuo jų nesunkiai pašalinsite dulkes, kitus alergenus ir džiaugsitės ne tik geresne savijauta, bet ir stilingais namais.
  • Įsigykite oro valymo įrenginį. Šis prietaisas sulaiko teršalus, kenksmingas medžiagas, įprastus alergenus (tokius kaip žiedadulkės, gyvūnų plaukai, dulkės) ir teikia perfiltruotą, švaresnį orą. Jei vis dėlto neturite galimybės įsigyti oro valymo įrenginį, tuomet verta vėdinti būstą nurimus vėjui, ryte ar vakare. Taip įsileisite į namus švaresnio oro.
  • Apsvarstykite galimybę įsigyti oro drėkintuvą. Kai oras sausas, padidėja dulkių kiekis, kuris ir yra vienas iš didžiausių alergenų. Tad toks įrenginys ne tik drėkina orą, bet ir mažina alergenų kiekį namuose.
  • Mažinkite nereikalingų daiktų kiekį. Pagalvokite, ar visi dekoratyvūs interjero elementai (skulptūrėlės, vazos, indai) yra būtini? Kartais jie tiesiog tampa puikiu paviršiumi alergenams nusėsti.

Įsigiję keletą svarbių prietaisų bei stilingų, lengvai prižiūrimų interjero elementų (tokių kaip dieninės užuolaidos, funkcionalūs papuošimai), sumažinsite alergenų kiekį namuose ir jausitės sveikiau.

Vaginami alergijos dažnai renkasi vaistus kaip geriausią būdą savijautai pagerinti. Tačiau ne mažiau svarbu siekiant tikslo yra švaros palaikymas namuose. Būtent dulkių valymas, siurbimas, patalynės užvalkalų keitimas bei gyvūnų priežiūra užtikrina mažesnį alergenų kiekį namuose. O kuriantiems ne tik švarių, bet ir stilingų namų įvaizdį reikėtų pagalvoti ir apie praktiškas interjero detales. Naktinės, dieninės užuolaidos, baldų apmušalai, tapetai, šviestuvai – atidžiai įvertinti reikėtų viską.