Muzika neišsenkantis resursas geresnei senjorų savijautai
Neurologijos, gerontologijos ir gerontopsichiatrijos tyrimai rodo, jog muzika yra viena iš perspektyvių nefarmakologinių intervencijų senjorų sveikatos stiprinimo programose bei slaugoje. Lietuvos muzikos terapijos asociacija pastaraisiais metais didelį dėmesį skiria pagyvenusių žmonių sveikatos stiprinimui, jų gyvenimo kokybės gerinimui.
Muzika yra unikali priemonė vienu metu veikianti įvairiais lygmenimis – suteikia nusiraminimą ir paguodą, padeda išreikšti jausmus ir gali atitraukti dėmesį nuo skausmo. Muzika motyvuoja judėjimą, skatina atmintį, gyvenimo istorijų prisiminimą ir jų pasakojimą. Tai suteikia prasmingą turinį bendravimui, palaiko asmenybę. Svarbiausia, kad muziką gali naudoti kiekvienas! Juk muzika yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, mūsų kasdienybės dalis, todėl senjorų dienas muzikos įrašais, gyvu grojimu ar dainavimu gali praskaidrinti ne tik profesionalūs muzikantai ir muzikos terapeutai, bet ir, intuityviai, šeimos nariai, artimieji ir slaugytojai.
Lietuvos muzikos terapijos asociacija su Nacionaline trečiojo amžiaus universitetų asociacija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centru vykdo Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Muzikavimas pagyvenusių žmonių emocinės sveikatos gerinimui“. Projektas jau pradėtas įgyvendinti, per 1500 senjorų įvairiuose Lietuvos miestuose turi galimybę dalyvauti patyriminėse muzikavimo veiklose, koncertuose ir diskusijose. Šių veiklų dalyviai savo atsiliepimuose teigia, jog siūlomos muzikavimo veiklos gerina nuotaiką, pažadina prisiminimus, kuriais jie dalinasi su kitais grupių dalyviais, ir tai motyvuoja juos būti aktyvesniais ir padeda geriau suvokti savo mėgstamą muziką ir muzikavimo įpročius bei pasirinkimus siekiant geresnės savijautos.
Projekto dalyviai patirtimis dalinsis konferencijoje, kuri vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6 – 2) š.m. lapkričio 21 dieną.