Nemokamų vasaros mankštų programa

Visą vasarą vyksianti nemokamų mankštų programa gyventojus skatins sportuoti reguliariai.

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų sportą įvardija kaip vieną svarbiausių veiksnių, lemiančių gerą žmogaus sveikatą. Fizinio aktyvumo reikšmę sveikatai pripažįsta 52 proc. Lietuvos gyventojų, ir pagal svarbą šį veiksnį lenkia tik sveika mityba (70 proc.) ir gebėjimas suvaldyti stresą (55 proc.). Vis dėlto, net 42 proc. apklaustųjų prisipažino sportuojantys nereguliariai, kai pasitaiko proga, o beveik kas penktas (18 proc.) teigia nesportuojąs visai.

Tokią padėtį pakeisti siekia socialinė sveikatingumo iniciatyva „Geros sveikatos klubas”, kuri vilniečius, o vėliau ir Klaipėdos, Panevėžio bei Šiaulių gyventojus kvies į nemokamas mankštas po atviru dangumi „Judėk linksmai”. Šių mankštų organizatoriai – tarptautinė farmacijos kampanija „GlaxoSmithKline Lietuva” ir sporto bei sveikatingumo klubų tinklas „Impuls”.

„Geros sveikatos klubo” iniciatyva atlikta gyventojų apklausa atskleidžia, jog dažniausia priežastis, trukdanti reguliariai sportuoti yra laiko trūkumas. Jį įvardijo pusė apklaustųjų (50 proc.). Beveik tiek pat (48 proc.) prisipažino stokojantys valios, o penktadalis (21 proc.) respondentų nesportuoja, nes neturi su kuo mankštintis. Reprezentatyvią apklausą, kurioje dalyvavo 500 Lietuvos gyventojų, atliko tyrimų bendrovė TNS LT.

„Mūsų veikla tiesiogiai susijusi su žmonių sveikata, todėl žinome, kad ją ir gerą savijautą pirmiausiai lemia pats žmogus ir jo gyvenimo įpročiai. Reguliariai mankštinantis galima ne tik geriau jaustis, bet ir išvengti daugelio ligų. Ir tam nereikia didelių valios pastangų bei daug laiko – svarbiausia išsiugdyti sveiką įprotį nuolat sportuoti. O lengviausia tą padaryti, linksmai ir naudingai leidžiant laiką kartu su bendraminčiais nuotaikingose mankštose”, ‒ sako Kęstutis Čereška, socialinės sveikatingumo iniciatyvos „Geros sveikatos klubas” steigėjas ir bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva” vadovas.

Siekiant ugdyti reguliaraus mankštinimosi įgūdžius, kartu su „Impuls” buvo sukurta speciali mankštų programa „Judėk linksmai”. Ši programa išskirtinė tuo, kad mankštose kviečiami dalyvauti įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės: patyrę ir pradedantieji, studentai ir senjorai, šeimos su vaikais. Dalis užsiėmimų yra pritaikyti ir žmonėms su fizine negalia. „Tikimės, kad mankštos bus puiki proga sportuoti bei bendrauti tiems, kurie iki šiol turėjo mažiau galimybių tai daryti ‒ pavyzdžiui, senjorams. Taip pat jos bus naudingas laisvalaikio praleidimo būdas atostogas mieste leidžiantiems vaikams bei jaunimui”, ‒ sakė K. Čereška.

Pasak „Impuls” vadovo Vidmanto Šiugždinio, programai „Judėk linksmai” mankštos sukurtos tokiu būdu, kad paskatintų įsitraukti net ir didelius sporto skeptikus, kuriuos vien nuo žodžio mankšta suimdavo žiovulys. „Atrinkome populiariausias, nesudėtingas ir itin nuotaikingas sportines programas. Grojant linksmai muzikai, užsiėmimuose bus naudojami įvairūs šokių, kovos menų, jėgos ir kiti elementai, todėl kiekvienas čia turėtų atrasti tai, kas patinka ir teikia naudą. Svarbiausia, kad mankšta įtrauktų ir kartą pasportavus, nesinorėtų sustoti”, ‒ sakė „Impuls” vadovas, vienas iš mankštų po atviru dangumi organizatorių.

V. Šiugždinis vardijo, kad vilniečiai ir sostinės svečiai galės dalyvauti penkių skirtingų rūšių mankštose: energingose ir linksmose „Zumba” bei „Latin Dance” šokių treniruotėse, ramesniuose „Pilates” bei „Interval” užsiėmimuose. Pageidaujantys didesnio fizinio krūvio, pasak jo, bus laukiami „Body Combat” treniruotėse. Be to, padedami jaunųjų medikų, VU Medicinos fakulteto studentų, mankštų dalyviai galės pasimatuoti pulsą, kraujospūdį ir kūno masės indeksą. Taip pat sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo temomis konsultuos profesionalūs „Impuls” sporto ir sveikatingumo specialistai.

Nemokami mankštų renginiai startuos Vilniuje birželio 10 d., 13 val., pievoje prie Baltojo tilto. Jie tęsis iki rugsėjo vidurio ir bus organizuojami sekmadieniais Vingio parke bei pievoje prie Baltojo tilto. Kiek vėliau mankštos vyks Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje.

Mankštas ves profesionalūs „Impuls” klubųtreneriai bei specialiai apmokytos pramogų pasaulio įžymybės: šokėjai Andrius Butkus, Karina ir Saulius Skambinai, televizijos laidų vedėjas Leonardas Pobedonoscevas. Į mankštų vedėjų gretas taip pat įsilies aerobikos pradininkė Lietuvoje, šalies moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas parolimpietis Tomas Kairys, neįgaliųjų teatro aktorius, sportininkas ir konkurso „Lietuvos talentai” dalyvis Viktoras Topol.

Nemokamas mankštas po atviru dangumi organizuoja tarptautinė farmacijos bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva” ir sporto bei sveikatingumo klubų tinklas „Impuls”. Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų atstovybė.

Apie „Geros sveikatos klubą”

Nemokamų mankštų programa „Judėk linksmai” yra vienas iš ilgalaikės socialinės sveikatingumo iniciatyvos „Geros sveikatos klubas” vykdomų projektų. Iniciatyva siekiama ugdyti Lietuvos gyventojų sveikos gyvensenos įpročius, telkti savo ir artimųjų sveikata aktyviai besirūpinančius žmones. Jos veikla apima fizinio aktyvumo, sveikos mitybos ir profilaktinių sveikatos patikrinimų skatinimą. „Geros sveikatos klubo” iniciatorė – bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva”.

Daugiau apie iniciatyvą www.facebook.com/Gsklubas