Privalomojo sveikatos draudimo naujovės

Informacija apie sveikatos draudimąPASITIKRINKITE DRAUSTUMĄ PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU NEIŠĖJĘ IŠ NAMŲ

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainė (www.vlk.lt) pasipildė skyreliu „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“. Dabar kiekvienas šalies gyventojas, šio skyrelio skiltyje „Draudžiamojo paieška“ įrašęs asmens kodą arba draudžiamojo asmens identifikacinį kodą (DIK), gali pasitikrinti, ar yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Tokia galimybė atsirado praėjusių metų pabaigoje Valstybinei ligonių kasai pradėjus eksploatuoti Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą.

Draudžiamųjų registras yra informacinė sistema, kurioje ne tik registruojami draudžiamieji, bet ir nustatomas asmens apdraustumas bei apdraustumo galiojimo laikotarpiai, klasifikuojami apdraustieji. Šiame registre registruojami visi Lietuvos gyventojai – Lietuvos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, užsienio šalių (ES ir kitų šalių) piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, laikinai Lietuvoje gyvenantys ir teisėtai dirbantys užsieniečiai bei nepilnamečiai jų šeimos nariai (įskaitant valstybės globojamus užsieniečius). Iš registro išregistruojami asmenys, deklaravę išvykimą iš Lietuvos. Atvykę į Lietuvą ir deklaravę atvykimą bei gyvenamąją vietą asmenys į šį registrą tuoj pat įregistruojami. Registro duomenys nuolat atnaujinami.

Sužinoti apie savo draustumą, jo istoriją jau keleri metai galima naudojantis e. paslaugomis. Tai asmeninė informacija, todėl prieinama tik galintiems saugiai prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos, kurioje kaupiami taip pat ir ligonių kasų duomenys. Čia kaupiama informacija apie prisirašymą prie gydymo įstaigos, apie ambulatorinio, stacionarinio gydymo, medicininės reabilitacijos paslaugas bei išrašytus kompensuojamuosius vaistus. Duomenys pateikiami išsamiai: nurodomas gydymo įstaigos pavadinimas ir registro kodas, apsilankymo data, gydytojo pavardė, paslaugos pavadinimas, diagnozė ir kita. Šiuos duomenis pateikia gydymo įstaigos ir vaistinės, sudariusios sutartis su ligonių kasomis.

Valstybinės ligonių kasos prie SAM Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Sveikatos draudimasPRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO TARYBOJE

Sausio 24-ąją vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo aptarti klausimai, susiję su giminingų diagnozių metodo taikymu aktyviojo gydymo stacionarinių paslaugų išlaidoms apmokėti. Dar 2011 m. gruodžio 12 d. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo apsispręsta, jog giminingų diagnozių metodo taikymas aktyviojo gydymo stacionarinių paslaugų išlaidoms apmokėti neturės įtakos 2012 m. gydymo įstaigų finansavimui, nes numatytas “išlyginamojo” koeficiento taikymas. Tarybos nariai pritarė viceministrės Janinos Kumpienės pasiūlymui sudaryti giminingų diagnozių metodo taikymo priežiūros komisiją iš Sveikatos apsaugos ministerijos, sveikatos priežiūros įstaigų, ligonių kasų atstovų. Buvo nuspręsta pirmuosius šio metodo taikymo rezultatus nagrinėti šių metų kovą–balandį.

Taryba pritarė aktyviojo gydymo atvejo bazinės kainos (pagal šią kainą nustatomos šiam gydymui priskiriamų stacionarinių paslaugų bazinės kainos) patikslinimui, t. y. vietoj 1762 balų buvo siūloma nustatyti 1778 balų kainą.

Taryba pritarė kochlearinio implanto, BAHA įsriegiamojo kaulinio implanto, vidurinės ausies klausos sistemos ir atsarginio šių medicinos pagalbos priemonių procesoriaus įsigijimo išlaidų kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis tvarkos aprašo bei šių medicinos pagalbos priemonių bazinių kainų projektui. Svarbu tai, kad, sveikatos apsaugos ministrui patvirtinus šį projektą, kochlearinių implantų bazinės kainos padidėtų. Siūloma iš PSDF biudžeto kompensuoti 2 tipų implantus – I tipo implanto kaina sudarytų 88 tūkst. Lt, II tipo kaina – 75 772 litus. Šiuo metu kochlearinio implanto bazinė kaina sudaro 54 100 Lt, tad pacientas ar jo tėvai, pageidaujantys naujoms technologijoms priskiriamo implanto, turi gana daug primokėti. Pasikeitus kochlearinių implantų bazinėms kainoms, atsiras galimybių įsigyti naujos kartos implantus be priemokos ir pagerės šių medicinos priemonių prieinamumas.

Tarybai taip pat buvo pristatytas Sąnarių endoprotezavimo ir išlaidų sąnarių endoprotezams įsigyti kompensavimo tvarkos aprašo pakeitimo projektas. Dėl šio klausimo kilus diskusijų, nutarta sprendimo nepriimti ir palaukti rezultatų jo svarstymo artimiausiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje.

Vita Lyskoitienė, Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *