Vasara

Pavasario pasivaikščiojimai su mažyliais: ką reikia žinoti?

Atšilus orams, vis dažniau norisi pasivaikščioti kartu su mažaisiais šeimos nariais. Grynas oras tiek jiems, tiek ir mums suteikia privalumų: išlaisviname savo mintis, šiek tiek pasimankštiname ir kur kas geriau išsimiegame. Tačiau mažus vaikučius auginantys tėvai galėtų patvirtinti, kad tokiam pasivaikščiojimui reikia pasiruošti iš anksto – išskyrėme pagrindinius patarimus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.

Pasiimkite svarbiausius reikmenis kartu su savimi

Tam, kad vos tik išėjus iš namų ir vėl netektų į juos sugrįžti, svarbu iš anksto pagalvoti, kokių daiktų Jums prireiks pasivaikščiojimo metu. Atkreipkite dėmesį į prognozes ir jei reikia, įsidėkite kelis papildomus rūbus sau ir vaikučiui, pasiimkite buteliuką vandens, ausines, o svarbiausia – nepamirškite būtiniausių kūdikių priežiūros priemonių ir mažyliui skirtų užkandžių.

Priklausomai nuo Jūsų įpročių, šis sąrašas gali kisti, tačiau norint išvengti kurioziškų situacijų, pravartu kelis kartus pasitikrinti, ar tikrai pasiėmėte viską, ką ketinote. Jei turite galimybę, visus „pasivaikščiojimų“ daiktus laikykite vienoje vietoje: tuomet pasiruošimai bus kur kas greitesni ir jų metu neteks patirti jokio streso.

Išsirinkite kokybišką vežimėlį

Jei dar tik ruošiatės pirmiesiems pasivaikščiojimams ar ketinate pirkti naują vežimėlį, į šią užduotį turėtumėte pažiūrėti itin atsakingai – nuo šio gaminio priklausys tiek Jūsų, tiek mažylių komfortas. Svarbiausia, jog vežimėlis būtų pritaikytas mažylio svoriui, o įvairios papildomos funkcijos priklausys nuo to, kiek galite į šį pirkinį investuoti.

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog vežimėliai skiriasi ir savo tipais: pavasariniams Jūsų žygiams puikiai tiks pasivaikščiojimų ar sportinio tipo gaminiai, kurie yra lengvesni ir mobilesni. Tačiau tai ne vieninteliai dėmesio verti variantai – platų įvairių vežimėlių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Susidarykite kelionės maršrutą

Tikriausiai patogiau jausitės stumdami vežimėlį lygiu paviršiumi – pagalvokite, kur netoliese yra parkas ar kita pasivaikščiojimams tinkama vieta. Jei iki reikiamos lokacijos teks šiek tiek pavažiuoti, nepamirškite patikrinti ir autokėdutės: siekiant maksimalaus saugumo, kiekvieną kartą prieš kelionę reikėtų pasitikrinti, ar ji pritvirtinta teisingai.

Labai svarbu ir tai, jog pasirinktoje pasivaikščiojimų vietoje jaustumėtės saugiai ir komfortiškai. Venkite didesnio eismo (nebent jo dalyviai – tokie patys pėstieji kaip ir Jūs), rinkitės puikiai pažįstamas ir saugias vietoves. Pasivaikščiojimas su mažyliu turi teikti tik pačias geriausias emocijas – jei nuolat dairysitės į šalis, vargu, ar pavyks deramai atsipalaiduoti.

Pasirinkite tinkamą dienos metą

Šis aspektas aktualus ir dėl Jūsų saugumo, ir dėl asmeninio komforto – šylant orams, pačiomis karščiausiomis valandomis pasivaikščiojimas nebus toks malonus, kaip kad ankstyvą rytą. Žinoma, protingiausia šiuo atveju būtų pasidomėti orų prognozėmis: pavasaris yra pakankamai nenuspėjamas metų laikas, todėl išsiruošę pasivaikščioti anksti ryte, galite būti nemaloniai nustebinti. Pasistenkite to išvengti ir iš karto apsirūpinkite vežimėlių apsaugomis nuo saulės ar lietaus – gyvenant mūsų šalyje, šiuos priedus drąsiai būtų galima įtraukti į būtiniausių reikmenų sąrašą.

Pritaikę šiuos patarimus kasdienybėje, galėsite būti tikri, kad Jūsų pasivaikščiojimai su vaikais praeis be jokių nesklandumų. Žinoma, niekuomet nesame apsaugoti nuo netikėtų situacijų, tačiau daugeliu atveju galime užbėgti įvykiams už akių – tam tereikia tik šiek tiek pasiruošti iš anksto!