Psichologija

Pirmoji tolima kelionė lėktuvu: ko gali prireikti?

Keliones mėgstantys žmonės paprastai spėja išmėginti ir trumpų, ir ilgų skrydžių ypatumus. Atitinkamai pasiruošti reikia abiejų tipų kelionėms. Tačiau spontaniški, neapgalvoti pigūs skrydžiai į Los Andželą gali sukelti gerokai daugiau diskomforto ir rizikos. Patyrusių keliautojų patarimai – tai, kas padės pasiruošti pirmajai ilgai savo kelionei lengvai ir patogiai.

Atmintinė vykstantiems į ilgą kelionę lėktuvu

Norėdami lengvai ištverti ilgą skrydį ir mėgautis ilgomis atostogomis svetur, apgalvokite kiekvieną kelionės etapą.

Skrydis

Vieniems lengviausiai sekasi įveikti ilgus vieno reiso skrydžius. Kiti mielai pasinaudoja galimybe pailsėti prieš persėdimą į kitą lėktuvą. Apgalvokite, koks variantas būtų patogiausias jums ir kartu atostogausiantiems kompanionams.

Lagaminas

Įsigiję lėktuvo bilietus, pasidomėkite leistinais bagažo matmenimis ir kiekiu. Nepamirškite, kad rankiniame bagaže galite turėti ribotą skysčių kiekį. Nesilaikant nurodymų oro uoste gali tekti atsisveikinti su dalimi daiktų ar net visu lagaminu.

Lagamino turinys

Priklausomai nuo skrydžio tikslo, metų laiko ir trukmės, susidarykite reikiamų daiktų sąrašą. Drabužius stenkitės ne lankstyti, o vynioti į ritinius – tokiu būdu sutaupysite vietos ir išvengsite klosčių. Smulkesniems daiktams lagamine išnaudokite visas kerteles – pavyzdžiui, batų aulus. Jei keliaujate ne vieni, pasitarkite ir kai kuriuos daiktus (pavyzdžiui, dantų pastą) tiesiog naudokite bendrai.

Nepamirškite gydytojo paskirtų bei nereceptinių vaistų nuo pykinimo, peršalimo, galvos skausmo, alergijos. Iš anksto pasiruoškite dokumentus. Juos visuomet turėkite rankiniame bagaže.

Elgesys lėktuve

10 ar daugiau valandų trunkantis skrydis – iššūkis tiek nusiteikimui, tiek kūnui. Prieš skrydį pasirūpinkite pramogomis. Nepamirškite vartoti skysčių, užkandžiauti. Bent kas pusvalandį atsistokite, lengvai pasimankštinkite. Kraujotaką pagerinti gali kompresinės kojinės, o nuo kondicionieriaus žalos apsaugos skara ar megztukas.

Prieš ir po skrydžio

Ruoškitės kelionei atsakingai: prieš skrydį ir jo metu nevartokite alkoholio, venkite sunkiai virškinamų, itin saldžių ar sūrių patiekalų. Gerai išsimiegokite. Po skrydžio neskubėkite pažinti šalies; leiskite organizmui apsiprasti, pamažu prisitaikyti prie kitos laiko juostos, o mintims – prie kultūros pokyčių.

Tinkamai nepasiruošus kyla pavojus susigadinti atostogas

Pigūs skrydžiai į Los Andželą ir kitus tolimus miestus dažnai vilioja įsigyti bilietus spontaniškai, kol nepasibaigė gero pasiūlymo laikas. Tačiau nerūpestingi pirkiniai ir aplaidžiai planuojama kelionė gali gadinti atostogų įspūdžius ar net priversti visai jų atsisakyti.

Pasilikite kelionės planavimui pakankamai laiko. Įsitikinkite, kad asmens tapatybės dokumentai galios dar pakankamai laiko. Svarbu laiku pasirūpinti nakvynės vieta, viza, kelionės ir sveikatos draudimais, skiepais. Taip pat verta gerai apsvarstyti ir kelionės biudžetą, susidaryti preliminarų lankytinų vietų sąrašą, pramogų planą.

Šiandien vos panorėjus galima nukeliauti net į tolimiausią planetos kampelį. Keliautojų lėktuvais patirtis byloja: įveikiamos ir ilgiausios kelionės, tereikia tinkamai joms pasiruošti. Laiku pasirūpinę svarbiausiais atostogų akcentais, galėsite lengviau atsipalaiduoti ir mėgautis kiekviena kelionės akimirka.