Sveika gyvensena

Prisijungti prie exrūkalių padės programėlė

Norintiems mesti rūkytiEuropos Komisija, siekdama padėti 24–35 metų Europos žmonėms mesti rūkyti, 2011 m. paskelbė kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“. Ši kampanija buvo sėkmingai tęsiama 2012 m. ir 2013 m., o 2015 m. ji suaktyvėjo: skatina jaunimą atsisakyti tabako, pabrėždama nerūkančiųjų gyvenimo pranašumus. Nusprendusieji mesti rūkyti gali tikėtis, kad pasitaisys jų sveikata ir savijauta, taip pat jie sutaupys daugiau pinigų, galiausiai pagerės jų gyvenimas. Buvę rūkaliai, atsisakę ne tik pradeda gyventi sveikiau – palengvėja finansinė našta Europos sveikatos priežiūros sistemoms bei šalių ekonomikoms. Apskaičiuota, kad 2009 m. Europos Sąjungos (ES) visuomenės bendros rūkymo išlaidos siekė 544 mlrd. eurų[1].

Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis, kalbėdamas apie tai, kodėl Europos Komisijai taip svarbu kovoti su tabaku, teigė: „Kasmet ES dėl tabako netenka gyvybės beveik 700 000 žmonių. Nuo cigarečių miršta daugiau žmonių, nei žūsta avarijose, nusikaltimuose ir piktnaudžiaudami narkotikais kartu sudėjus. Būtent todėl įsipareigojau skatinti ES imtis veiksmų, kad sumažėtų tabako sukeliamų ligų visoje Europos Sąjungoje, pasitelkdamas teisės aktus ir visuomenės informavimo kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“, bendradarbiaudamas su valstybėmis narėmis, pilietine visuomene bei kitais tarptautiniais partneriais.“

„Exrūkaliai nenugalimi“: užsiregistruok ir gauk naują patobulintą programėlę „iCoach“ – su ja dar šiandien galėsi mesti sau iššūkį!

  • Ankstesnėse kampanijose vienas iš trijų tarp daugiau nei 431 000 registruotų svetainės vartotojų metė rūkyti po trijų mėnesių, pasitelkdamas nemokamą skaitmeninį sveikatos trenerį „iCoach“. Lietuvoje iš viso buvo 4 929 registruoti „iCoach“ vartotojai (užsiregistravę internetu ir mobiliuoju telefonu), iš jų 36 proc. metė rūkyti.
  • Rengiantis gegužės 31 d. – Pasaulinei dienai be tabako, kampanija „Exrūkaliai nenugalimi“ kviečia rūkalius mesti sau asmeninį iššūkį – nuosekliai pereiti prie sveikesnio gyvenimo.  
  • Atnaujinta internetinė ir mobilioji priemonė, papildyta naujomis patobulintomis funkcijomis, padės dar daugiau rūkalių užgesinti paskutinę cigaretę.

  „iCoach“: skaitmeninė pagalbos sistema, metanti iššūkį vartotojams

Naujausia kampanija pradėta pristačius patobulintą „iCoach“ – skaitmeninį sveikatos trenerį. Jį galima naudoti tiek prisijungus prie interneto, tiek kaip mobiliąją programėlę „Apple“ ir „Android“ įrenginiuose. Šis sveikatos treneris veikia 23 kalbomis 28 ES valstybėse. „iCoach“ yra nemokamas ir lengvai prieinamas visiems.

Prietaisai „iCoach 2015“ yra šiuolaikiškesni savo forma ir turiniu. Pasitelkiant šį skaitmeninį sveikatos trenerį, patogu naršyti, be to, jis turi papildomų funkcijų, ypač išsiskiria funkcija „Challenger“, kviečiančia mesti sau iššūkį. Ši priemonė ir toliau padeda laipsniškai pereiti penkis metimo rūkyti etapus. Dabar čia įdiegta ir keletas asmeninių, konkrečiam etapui būdingų pasiūlymų. Pavyzdžiui:

  • stebėkite, kiek cigarečių surūkote per dieną, – galbūt tinkamai neįvertinate savo įpročio (tai galioja rūkaliams, pasiekusiems 2-ąjį etapą);
  • atidėkite maloniausią dienos cigaretę 10 kartų po 10 minučių, tada po 20 minučių (tai taikytina rūkaliams, pasiekusiems 3-iąjį etapą);
  • palikite cigaretes namuose, kai turite trumpam išbėgti (tai galioja rūkaliams, pasiekusiems 4-ąjį etapą).

Mesdami sau šiuos iššūkius, vartotojai patys galės nusistatyti mažus ir pasiekiamus tikslus –  juos realizavę rūkaliai pajus įkvėpimą imtis tolesnių iššūkių, padedančių kontroliuoti savo įprotį.

Ištyrę skirtingus elgesio pokyčių modelius, priėjome prie išvados, kad verta suskirstyti kelionę link gyvenimo be dūmo į mažus žingsnelius, numatant tarpinius ir pasiekiamus tikslus. Tiems, kurie visai neketina mesti rūkyti, susitelkti tiesiai į galutinį tikslą gali būti neįveikiama užduotis, – paaiškino Stevenas de Peuteris iš „BrandNewHealth“, kampanijos partnerio, sukūrusio „iCoach“ platformą. – Labai tikimės, kad naujieji iššūkiai šiuos žmones paskatins pereiti į kitą etapą.

„iCoach“ pripažins sėkmingai įveiktus iššūkius kaip prasmingus pranešimus. Šie padrąsinantys pranešimai, akivaizdus įvairių šalių „iCoach“ vartotojų gausėjimas, taip pat bendras įveiktų ir aktualių iššūkių skaičius turėtų labiau motyvuoti ir padėti jiems pasijusti stiprios bendruomenės dalimi. „iCoach“ vartotojai bus kviečiami dalytis iššūkiais, pasiekimais ir asmeninės sėkmės patirtimi socialiniuose tinkluose: tai sustiprins kampaniją emociškai. Įrodyta, kad tarpusavio bendravimas padidina kampanijų prieš tabaką poveikį visose socialinėse ir ekonominėse grupėse[2].

Mesk iššūkį Pasaulinės dienos be tabako proga

Kasmet gegužės 31 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) su partneriais organizuoja Pasaulinę dieną be tabako. Ši organizacija informuoja visuomenę apie žalingą šios medžiagos poveikį sveikatai – taip siekiama, kad pasaulyje būtų vartojama kuo mažiau tabako. Tai ko lauki? Prisijunk prie „iCoach“ šiandien ir mesk sau pirmąjį iššūkį Pasaulinės dienos be tabako proga!

Daugiau informacijos rasite www.exsmokers.eu