Slaugos namuose paslaugas užsakome internetu

Slauga namuosePirmą kartą Lietuvoje pradėtos teikti slaugos namuose ir paliatyviosios  pagalbos elektroninės paslaugos. Dabar pacientai medikų paslaugas gali užsisakyti internetu, o sunkius ligonius prižiūrintys slaugytojai ir medikai gali greičiau operatyviai suteikti reikiamą pagalbą ir gydymą.

„Džiaugiamės, kad modernios technologijos leidžia mums teikti greitesnę ir kokybiškesnę pagalbą namuose slaugomiems pacientams. Vizitai į namus užsakomi internetu, o slaugytojai, aprūpinti mobilia įranga, gali  išsyk atlikti reikalingus tyrimus ir jų rezultatus realiu laiku nusiųsti gydytojui internetu. Tai leidžia pacientui nedelsiant sulaukti reikiamos pagalbos ir gydymo”, – sako Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.
Iki šiol pacientai, kurie dėl sunkios sveikatos būklės negali atvykti į polikliniką, bet jiems būtina profesionali sveikatos priežiūros specialistų pagalba, norėdami gauti šių specialistų teikiamas paslaugas namuose (pvz., žaizdų priežiūra), susidurdavo su gana didelėmis biurokratinėmis kliūtimis. Dažnai šiems pacientams sunku ar jie visiškai negali judėti, tačiau norėdami užsiregistruoti poliklinikoje, turi patys ar jų artimieji atvykti į polikliniką pildyti popierinius dokumentus.

Naujos elektroninės paslaugos sudaro galimybę pacientams užsiregistruoti poliklinikoje internetu ar užsisakyti slaugos paslaugas. Gydytojams ir slaugytojams nebereikia pildyti daug įvairių popierinių dokumentų, o sutaupytą laiką jie gali skirti pacientui. Slaugytojai aprūpinti kompiuterizuota įranga ir paciento namuose gali atlikti reikiamus tyrimus, o jų duomenis iš karto internetu nusiųsti gydytojui į polikliniką. Jis nedelsdamas juos įvertina ir skiria reikiamas medicinines procedūras, kurias iš karto gali atlikti slaugytojas.

Naudodamasis elektronine interaktyvia registravimosi pirminėje ASPĮ (asmens sveikatos priežiūros įstaiga) paslauga, žmogus gali pasirinkti iš jam pateikto rekomenduojamų gydytojų sąrašo, užpildyti prašymo formą ir patvirtinti ją elektroniniu parašu. Prašymai įtraukiami į elektroninį dokumentų registracijos žurnalą. Jei žmogus prisirašyti atvyksta į ASPĮ, prašymą užpildo įstaigos registratūros darbuotojas ir atspausdintą duoda pacientui pasirašyti ranka.

Dar viena Slaugos IS funkcija – gydytojų išrašomos slaugos paslaugos ir procedūros, kurias slaugytojai turi atlikti paciento namuose. Gydytojas suformuoja užsakymą, kurį vykdo paskiriamas vykdytojas, nustatomas paslaugų suteikimo laikas, jų kiekis ir suformuojamas kiekvieno slaugytojo lankomų pacientų sąrašas.

Svarbus naujosios posistemės privalumas yra galimybė slaugytojams savarankiškai atlikti paciento individualių slaugos poreikių įvertinimą. Jie aprašo esamą situaciją ir problemas, nustato slaugos tikslus. Pagal šią informaciją sudaromas individualus paciento slaugos planas. Slaugytojo ir gydytojo paskirtos paslaugos ir procedūros  įtraukiamos į paciento slaugos namuose lapą. Atlikus paskirtas slaugos paslaugas ir procedūras apie tai pažymima slaugos paslaugų plane ir įvertinami rezultatai.

Vilniaus Centro poliklinika projektą įgyvendino panaudojusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Bendra projekto vertė 1,5 mln. litų. Projekto partneriai: Vilniaus rajono centrinė poliklinika ir Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *