GrožisPsichologija

Šypsenos galia

Ką gali šypsenaPsichologai tvirtina: besišypsantys žmonės – laimingesni. Šią frazę galima šiek tiek perfrazuoti: besišypsantys žmonės –  ir sveikesni. Anot amerikiečių mokslininkų, šypsena žmogaus gyvenimą prailgina maždaug septyneriais metais. Ji skatina kraujo tekėjimą į smegenis, gerina nuotaiką ir suteikia optimizmo. Tuo tarpu juokiantis atsipalaiduoja kelios dešimtys raumenų grupių, įkvėpiama giliau ir ilgiau, o iškvėpiama trumpiau. Dėl pasikeitusio kvėpavimo pagerėja visų organų veikla.

Žmonės šypsosi, kai yra įsimylėję, kai jiems sekasi darbe, asmeniniame gyvenime. Šypsena papuošia veidą, išgirdus ką nors juokingo, malonaus. Šypsojimasis – savotiška grandininė reakcija, ji užkrečiama tarsi gripas. Ne veltui dauguma mūsų į šypseną atsakome šypsena.

Šypsotis skatina patys įvairiausi dalykai. Daugybė projektų, iniciatyvų ir akcijų visame pasaulyje ir Lietuvoje šypseną pasirinko savo vizitine kortele, vedančiąja idėja ar netgi tikslu. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus Lietuvai minint savo vardo tūkstantmetį, lietuvių bendruomenėms beveik penkiasdešimtyje šalių buvo išsiuntinėta daugiau kaip 14 tūkstančių besišypsančių tautiečių nuotraukų. Projekto „Tūkstantmečio odisėjos” šypsena“ tapo gausiausiu kada nors sukurtu fotosveikinimu, taip pat vienybės ir tautiškumo simboliu. Šypseną jau nebe pirmus metus dovanoja ir labdaros akcijos „Padovanok vaikams šypseną“ iniciatoriai – už projekto metu surinktas lėšas perkama medicininė įranga, reikalinga onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui.

Šypsenos galiaGalvodami apie šypseną, ko gero, retai kada nepagalvojame apie dantis. Šį ryšį patvirtina ir istoriniai šaltiniai, bylojantys, kad dėl išgedusių dantų Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV dvare damos vėduoklėmis prisidengdavo burnas. Akivaizdu, jog kai dantys sveiki, balti, gražūs, tada šypsotis norisi kuo plačiau. Specialų pasiūlymą visiems besirūpinantiems savo šypsena sumanė pateikti mažų kainų vaistinių tinklas „Camelia“ bei Kaune esanti estetinės odontologijos klinika „Prodentas“. Pateikus vaistinės „Mažų kainų kortelę“ dantis susitvarkyti ir gražia šypsena pasirūpinti galima gerokai pigiau.

Šypsena, kaip ir kiti ypatingo dėmesio nusipelnę dalykai,  turi savo dieną  –  kiekvienų metų pirmą spalio mėnesio penktadienį pasaulyje minima tarptautinė šypsenos diena. Ją švęsti kadaise sumanė amerikietis dalininkas Harvey Bollas. Tai jis yra linksmojo apskritojo geltono veidelio, dar kitaip vadinamą „smailiku“, šypsniuku ar tiesiog šypsenėle, autorius. Geltoną besišypsantį veiduką H.Bollas nupiešė beveik prieš 50 metų, 1963 m. draudimo kompanijai „State Mutual Life Assurance Cos.“ Tarptautiniu šypsniukas tapo patekęs į internetą ir trumpąsias žinutes telefone.