GrožisMedicina

Vokietijos odontologo atradimas – jau ir lietuvių šypsenoms

Dantų implantavimasDantų implantacija – vienareikšmiškai pranašesnė už protezavimą, tačiau nuo pažangiojo varianto ne vieną atbaido šio gydymo trukmės ir kainos santykis. Perpus sutrumpinti gydymo eigą leidžia naujausia Vokietijos specialistų metodika, kurią perima Lietuvos odontolgai – š. m. gegužės 19-20 dienomis unikalios implantavimo operacijos bus atliekamos Kauno odontologijos klinikoje „Pro-implant“.

Tarptautinio implantacijos instituto „Pro-implant“ vadovas, burnos chirurgas iš Vokietijos dr. Bernhardas Giesenhagenas kartu su klinikos vadovu odontologu Dariumi Počebutu, pernai baigusiu podimplomines implantologijos studijas J. W. Goethe‘s universitete (Frankfurtas, Vokietija), vizito metu planuoja tris dantų implantacijos operacijas. Jų metu pacientams iš Lietuvos ir Prancūzijos bus atliktos iš viso 5-6 alogeninio (donoro) kaulo žiedo augmentacijos. Stebėti operacijų ir perimti kolegų patirties atvyksta odontologai iš Austrijos bei Danijos.

Alogeninio kaulo žiedo technologija yra visiškai nauja. Kol kas ją savo praktikoje taiko tik dr. B. Giesenhagenas, jau atlikęs per 1000 kaulo žiedo augmentacijų. Operacijos, kurias jis drauge su D. Počebutu atliks Kaune, bus pirmosios įgyvendintos ne Vokietijoje.

Kai sunykusio žandikaulio kaulo nebepakanka danties implantui įsriegti, atliekama vadinamoji kaulo augmentacija – paciento kaulo arba kaulo pakaitalo priauginimas. Šiuo tikslu odontologijoje jau kurį laiką naudojamas alogeninis, arba donoro, kaulas. Dr. B. Giesenhagenui kilo mintis pagaminti iš donoro kaulo žiedo formos augmentatą.

Dantų implantaiIdėjai įgyvendinti prireikė dvejų metų: surastas tinkamų audinių bankas, atlikti klinikiniai tyrimai, sukurti specialūs instrumentai ir kt. Technologija nereikalauja didelių investicijų į priemones – kur kas didesnė reikšmė tenka operuojančio gydytojo kompetencijai. Atlikti alogeninio kaulo augmentaciją gali tik patyrę aukštos kvalifikacijos chirurgai odontologai.

Specialistų ir pacientų akimis žiūrint, alogeninio kaulo žiedo metodika turi neginčijamų pranašumų lyginant su kitais kaulo regeneracijos būdais: kaulo augmentacija ir dantų implantacija atliekama vienos chirurginės intervencijos metu, tad galutinio gydymo rezultato sulaukiama daug greičiau ir su mažesne pooperacine rizika. Inovatyvi metodika sutrumpina įprastą gydymo trukmę penkiais mėnesiais.

Dėl apvalios žiedo formos dantenos ties implantuotu dantimi atrodo itin natūraliai, todėl ši metodika tinka priekinių dantų implantacijai. Alogeninio kaulo žiedo metodas labai tinka pacientams, nepageidaujantiesiems kaulo transplantacijos procedūros, kurios metu augmentatas paimamas iš sveiko žandikaulio.

Laukti tinkamo donoro nereikia: alogeniniai kaulo žiedai gaminami Vokietijoje naudojant donorų kaulus iš audinių banko Austrijoje. Tam tinka kaulo likučiai, likusieji po klubo sąnario keitimo operacijos. Tinkamai apdorojus donoro kaulą, jame nebelieka jokių organinių medžiagų – vien karkasas.

Klinikos „Pro-implant“ vadovas D. Počebutas kaulo žiedo augmentacijos metodiką pradėjo taikyti pirmasis Lietuvoje.