Profilaktika

Prevencinėje akcijoje Vilniuje – nemokami hepatito C testai

Gegužės 17-19 dienomis Vilniaus gyventojų ir sostinės svečių prie prekybos centro „Akropolis” lauks prevencinės hepatito C patikros programos „Gal aš esu numeris 12?” komanda, visiems norintiems padėsianti nemokamai išsitirti dėl pavojingą ligą sukeliančio viruso.

Šį ketvirtadienį startuosiančioje akcijoje iš viso bus atlikta 1000 nemokamų hepatito C testų.

Hepatitas C laikomas itin pavojinga liga dėl ilgą laiką nepastebimų simptomų. Vėlai diagnozuotas hepatitas C stipriai pažeidžia kepenis bei kitus žmogaus organus ir yra sunkiai pagydomas. Statistika rodo, kad kas dvyliktas pasaulio gyventojas gali būti hepatito B ar C viruso nešiotojas.

Ne pirmus metus rengiama nemokama hepatito C patikros programa siekiama efektyviau diagnozuoti ligos atvejus, virusui nespėjus stipriai pakenkti žmogaus sveikatai. Kartu akcijos rengėjai siekia informuoti visuomenę apie hepatito C pavojų, jo simptomus ir gydymo galimybes.

Visi norintys nemokamai atlikti hepatito C testą, šį ketvirtadienį, penktadienį ar šeštadienį nuo 11 valandos laukiami prie prekybos centro „Akropolis” (Ozo g. 25). Testus atliks Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytojai. Akcijos partneris – „Roche Lietuva”.