Sveika gyvensena

Kaip pagerinti psichinę gerovę, pasitelkiant interjero dizainą?

Namų dizainas yra pagrindinis veiksnys, lemiantis mūsų psichinę sveikatą ir produktyvumą. Mus supanti aplinka turi didelę reikšmę mūsų nuotaikai. Tad kaip pagerinti psichinę būklę, pasitelkiant interjero dizainą?

Minimalistinis dizainas

Minimalistinis dizainas remiasi principu mažiau yra daugiau. Viskas, kas yra patalpoje, turi turėti tikslą. Kitaip sukursite erdvę, kuri neturi jokios prasmės.

Minimalistinis interjeras pasižymi šiais bruožais:

  • sukuria tvarkingų namų įspūdį;
  • jį lengva prižiūrėti;
  • kiekvienas baldas ir daiktas turi savo paskirtį;
  • tai – nesenstantis stilius;
  • idealiai tinka, jei įrenginėjate būstą, turėdami nedidelį biudžetą.

Kai namai tvarkingi ir paprasti, lengviau įvertinti jų grožį. Daugiau dėmesio skiriama tam, kas yra, o ne tam, ko nėra. Todėl sukuriama rami ir taiki erdvė.

Daugiau saulės šviesos – geresnė nuotaika

Ar žinojote, kad saulės šviesa gali mažinti depresiją? Nesvarbu, ar saulės spindulių gaunate lauke, ar pro langą, šviesa gerina nuotaiką. Nuolatinis saulės trūkumas gali sukelti liūdesį arba sustiprinti nerimą. Saulės šviesa taip pat suteikia energijos ir motyvuoja žmones namuose bei darbe.

Atlikta daug tyrimų, įrodančių psichologinę ir fiziologinę natūralios šviesos naudą. Vienas jų parodė, kad darbuotojai, turintys galimybę dirbti patalpoje su natūralia šviesa, pastebimai lenkė bendradarbius, kurių darbo vietose nebuvo saulės šviesos. Be to, kai žmonėms teko dirbti naudojant tik dirbtinę šviesą, jie pasižymėjo gyvybingumo trūkumu ir suprastėjusia miego kokybe.

Pirmenybė – funkcijai

Natūralu, kad dabar iš savo namų trokštame daugiau nei bet kada anksčiau. Žmonės nori investuoti į savo asmenines erdves ir džiaugiasi galėdami sukurti patogesnes bei specializuotas zonas namuose, kurios atitiktų jų unikalius poreikius. Tačiau svarbu atidžiai stebėti, kaip kiekviena erdvė funkcionuoja.

Norėdami sukurti gerą dizainą, turėtumėte pradėti nuo svarbiausios kiekvienos patalpos funkcijos. Kambarių išplanavimas, baldų išdėstymas bei daiktų laikymo sprendimai – visa tai prisideda prie erdvės funkcionalumo ir galiausiai prie to, kaip mes psichologiškai jaučiamės toje patalpoje.

Pasirinkite tinkamas spalvas

Jei ketinate atnaujinti interjerą dažydami sienas, skirkite laiko spalvoms apsvarstyti. Rinkitės atspalvius, kurie teigiamai veikia nuotaiką. Venkite per daug ryškių, tarpusavyje besikertančių spalvų, kurios gali priversti jaustis nejaukiai ir padidinti nerimą.

Apsvarstykite, kokią nuotaiką norite sukurti kiekviename kambaryje. Mėlyna spalva gali raminti, geltona suvokiama kaip optimistinė, o žalia gali padėti susikaupti. Arba rinkitės neutralius, šviesius tonus, kad kambarys taptų atviresnis, o spalvų įneškite su aksesuarais. Nenaudokite tamsių spalvų sienoms, ypač mažesnėse erdvėse, nes tai gali kelti uždarumo ir niūrumo įspūdį.

Gėlės ir kiti augalai

Gamtos įnešimas į namus gerina nuotaiką, o vienas iš veiksmingiausių būdų – kambariniai augalai ir gėlės. Teksaso A&M universiteto atliktų tyrimų išvadose teigiama, kad augalai gerina dėmesio koncentraciją ir atmintį bei mažina stresą.

Daugelio rūšių kambariniai augalai yra natūralūs oro filtrai, mažinantys alergenų kiekį ir gerinantys oro kokybę. Jie taip pat didina deguonies kiekį ore, stabilizuoja drėgmę ir puikiai atrodo. Nenuostabu, kad jie padeda žmonėms jaustis labiau atsipalaidavusiems ir susikaupusiems.

Gėlės taip pat kelia nuotaiką. Jos gali sumažinti depresijos tikimybę ir sustiprinti teigiamus jausmus. Be estetinio grožio, kurį jos suteikia, gėlės žmones veikia raminamai ir atpalaiduojančiai.

Natūralios medžiagos

Ekologiškos medžiagos, tokios kaip mediniai baldai ir grindys, taip pat sukuria jausmą, kad esate apsupti gamtos ir įsitvirtinę aplinkoje. Fengšui praktikoje mediniai elementai siejami su sveikata ir asmeniniu augimu.

Kitos idėjos, padedančios sukurti gamtos pojūtį patalpose:

  • gamtos, gyvūnų ar augalų nuotraukos arba paveikslai;
  • natūralių medžiagų naudojimas audiniuose ir balduose;
  • čiurlenančio vandens garsas;
  • natūralios žvakės.

Nepamirškite pridėti prabangos

Visi nori gyventi gražiuose namuose su skoningu dekoru. Seni baldai ir aksesuarai, kuriems trūksta stiliaus, patogumo ir kokybės, gali neigiamai paveikti nuotaiką. Jei nepatinka interjeras, niekada nebūsite iš tikrųjų laimingi savo namuose, nes galvosite tik apie tai, kaip norėtumėte viską pakeisti. Didelį interjero detalių asortimentą rasite formadore.lt.