Atnaujintas ES sveikatos portalas – kviečiame apsilankyti

Sveikataos portalas ESStartavo atnaujintas Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato ES sveikatos portalas – oficiali Europos Sąjungos visuomenės sveikatos interneto svetainė. Čia pateikiama įvairi informacija ir duomenys, susiję su sveikatos klausimais ir šioje srityje Europos bei tarptautiniu lygmeniu vykdoma veikla. Šio teminio portalo paskirtis – suteikti Europos piliečiams išsamią medžiagą apie ES lygmens visuomenės sveikatos iniciatyvas ir programas. Portalas taip pat skirtas ES visuomenės sveikatos politikos apžvalgai, gyventojų elgsenos formavimui ir nuolatiniam sveikatos stiprinimui visose 27 ES valstybėse narėse.

Europos Sąjungos visuomenės sveikatos portale Europos piliečiams teikiama paprasta, aiški ir moksliškai pagrįsta informacija apie sveikatos apsaugą ir šios srities veiklą. Šis portalas – informacijos šaltinis, kuriuo ES piliečiai visiškai pasitikėdami gali naudotis visomis ES kalbomis. Oficialus ES visuomenės sveikatos portalas 2012 m. buvo pertvarkytas. Jo nauju dizainu bei patobulintomis techninėmis galimybėmis siekiama pritraukti naujų lankytojų ir toliau didinti informuotumą visuomenės sveikatos klausimais.

ES sveikatos portalas skirtas norintiems nuolat gauti informacijos apie jų sveikatai įtakos turinčius veiksnius ir pageidaujantiems žinoti Europos, nacionalinio bei tarptautinio masto politikos ir priimtų sprendimų naujienas. Portalas taip pat yra svarbus žinių šaltinis sveikatos priežiūros specialistams, administratoriams, politiką formuojantiems asmenims ir suinteresuotosioms grupėms. Portalu gali naudotis visi, įskaitant senyvo amžiaus žmones ir neįgaliuosius, kadangi jis buvo sukurtas laikantis tarptautiniu mastu pripažintų prieigos galimybių taisyklių. Ekspertams pateikiamos visuomenės sveikatos statistikos duomenų bazės.

ES sveikatos portalasES sveikatos portalas asmenims, institucijoms, asociacijoms, organizacijoms ir įstaigoms suteikia galimybes aktyviau įsitraukti į sveikatos priežiūros sektoriaus veiklą. Taip siekiama užtikrinti ES piliečių teisę gauti aiškią ir moksliškai pagrįstą informaciją apie sveikatos saugos ir ligų prevencijos priemones. Portalo šūkis – patys piliečiai yra atsakingi už geresnę savo sveikatą.

Kurdama ir tobulindama ES sveikatos portalą Europos Komisija įsteigė redakcinę tarybą. Lietuvai šios tarybos veikloje atstovauja Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Natalja Keturkienė.

Sveikata – ES: Jūsų patikimas informacijos apie viusomenės sveikatą portalas:

http://ec.europa.eu/health-eu/index_lt.htm

Maloniai kviečiame į ES sveikatos portalo pristatymą Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje:

http://www.sam.lt/index.php?3428295071, http://www.sam.lt/index.php?3269154768

Daugiau informacijos:

SAM Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 1411, natalja.keturkiene@sam.lt, www.sam.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*