Geras čiužinys – puiki savijauta
Nuo pat ryto vargina nugaros skausmai? Miegate ant kone prieš dešimtmetį pirkto čiužinio? Geriau išsimiegate viešbutyje nei namuose? Nesvarbu, kodėl prireikė naujo čiužinio, šis pirkinys turės įtakos tiek jūsų miegui, tiek savijautai dieną. Į ką atkreipti dėmesį renkantis čiužinį, pataria varle.lt specialistai.
Kuo skiriasi čiužiniai?
Prieš įsigydami čiužinį, susipažinkite su skirtingais jų tipais. Tai padės išsirinkti geriausiai atitinkantį jūsų poreikius.
Spyruokliniai čiužiniai
Šio čiužinio viduje gausu susisukusių metalinių spyruoklių. Ant tokių čiužinių dažnai prisiuvamas papildomas į plonas paminkštinimas.
- Patogumo suteikia plieninės ir iš storesnio metalo pagamintos spyruoklės – mažiau jausite greta besivartantį partnerį, o čiužinys tarnaus gana ilgai.
- Spyruokliniai čiužiniai yra įvairių atramos ir patogumo lygių.
Poroloniniai
Pagrindinė šio tipo čiužinių medžiaga – porolonas. Dėl skirtingo tankio, naudojamų medžiagos rūšių ir sluoksniavimo metodų jie būna įvairių atramos lygių.
- Tai ekonomiškas variantas, nes tokie čiužiniai ilgą laiką gerai išlaiko savo formą.
- Paprastai jie plonesni ir pasižymi didesne izoliacija, todėl miegant ant poroloninių čiužinių galima perkaisti.
Pagaminti iš putų poliuretano
Tokie čiužiniai gaminami iš didelio tankio putų poliuretano, dėl kurio čiužinys prisitaiko prie kūno formų.
- Toks čiužinys suteikia pusiausvyrą, atramą ir „kvėpuoja“.
- Jis prisitaiko prie kūno linijų, jautriai reaguoja į spaudimą, temperatūrą, o jums atsikėlus – atgauna pradinę padėtį.
- Geliniai, prie kūno prisitaikantys poroloniniai čiužiniai, leidžia cirkuliuoti orui ir išsklaido šilumą (pagal temperatūrą), todėl miegant bus vėsiau.
Oro čiužiniai
Manote, kad tai paprasčiausi pripučiami čiužiniai, ant kurių dažnai guldome svečius arba kuriuos pasiimame į išvykas? Tačiau iš tiesų tai yra čiužiniai su oro kameromis, kurias galima pritaikyti skirtingiems poreikiams. Tokias kameras naudoja daugelis čiužinių gamintojų.
- Dvigulis čiužinys su reguliuojamomis oro kameromis puikiai tiks partneriams, kurių miegojimo įpročiai skiriasi.
- Dėl paminkštinto viršutinio sluoksnio jie gali šiek tiek įdubti arba susislėgti, kaip ir spyruokliniai čiužiniai.
Hibridiniai
- Šie čiužiniai gaminami ir iš plieno spyruoklių, ir iš prie kūno formos prisitaikančio porolono bei atraminių sluoksnių. Pasirinkę šį variantą galėsite džiaugtis geriausiomis abiejų tipų čiužinių savybėmis: patvarumu, prisitaikymu pagal kūno formas ir patogumu.
Lateksiniai
- Iš natūralaus arba sintetinio itin elastingo kaučiuko. Šie čiužiniai yra išskirtinai patvarūs – bėgant laikui jų patogumas neprastėja.
- Tai aplinkai nekenksmingi čiužiniai, kurie prisitaiko prie kūno formos, neįtikėtinai atsparūs spaudimui ir pasižymi švelnia atrama.
Pagal dydį
Rinkdamiesi tinkamą čiužinį atkreipkite dėmesį į šiuos momentus:
- ant jo turi patogiai įsitaisyti aukščiausias miegosiantis žmogus;
- lovos plotis turi būti toks, kad atsigulus ir už galvos sunėrus rankų pirštus alkūnės neišlįstų iš už čiužinio krašto arba neprisiliestų prie partnerio (dviem suaugusiesiems patogiausi dideli čiužiniai).
Kietesnis ar minkštesnis?
Ar gulėti ant čiužinio kieta, ar minkšta, priklauso nuo jūsų įpročių ir pojūčių- kokį čiužinį laikote minkštu, kokį – vidutinio tvirtumo ar kietu. Šis vertinimas labai subjektyvus- turi įtakos kūno tipas, svoris, dydis bei kiti veiksniai.
Čiužinio kietumo nepainiokite su atramos stiprumu. Gulint ant čiužinio su gera atramos sistema jūsų stuburas yra patogios padėties ir neįsitempia. Jeigu ši sistema prasta, veikiausiai, atsibudę jausite maudimą ar skausmą. Taigi, pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno individualiai – vienam patogesnis ir tinkamesnis minkštas, kitam- kietesnis čiužinys.
Čiužinys negali būti nei per daug minkštas, nei per daug kietas. Tinkamai pasirinkus čiužinį, stuburas yra anatominėje pozicijoje. Tai reiškia, kad jis yra horizontalios linijos gulint ant šono ir banguotos formos su įlinkimais dubens ir viršutinės pečių juostos srityse, jei gulime ant nugaros ar pilvo.
Trečdalį gyvenimo praleidžiame lovoje, todėl tinkamas čiužinys labai svarbus. Galėdami patogiai panirti į nakties poilsį, greičiau užmigsite, nesikamuosite naktį vis nubusdami ir ryte jausitės pailsėję.