Grožis

Geriausia dovana – nauja šypsena

Per šventes vieni kitiems linkime geros sveikatos ir puikios nuotaikos. Dar neseniai buvo sakoma, kad sveikatos nenusipirksi ir nepadovanosi. Tačiau šiandien, kai medicina į priekį žengia septynmyliais žingsniais, šį posakį jau galima pamiršti. Ypač kalbant apie dantis. Prarastus dantis galima pakeisti įsriegiamais implantais. Tad šią sveikatos dovaną tikrai verta įtraukti į dovanų sąrašą artimiesiems ir būtinai – sau.

Šiandien – brangu, o rytoj?

Pamirškite visus išimamus dantų protezus ir vadinamuosius tiltus – kam gadinti sveikus dantis, jei galima juos išsaugoti, o trūkstamo vietoje paprasčiausiai įstatyti naują – implantą?

Sakote šiuolaikinis būdas atkurti dantis implantais – brangus? Ne kiekvienam tokios dovanos įkandamos? Įkąsite, jei turėsite tvirtus dantis. Juokas juokais, bet ar paskaičiavote, kad tokia dovana tarnaus jums ne vienerius, o mažiausiai 20 metų, o jei gerai prižiūrėsite, net ir visą gyvenimą?

Taigi, šiai sveikatos dovanai skirtą biudžetą jau galima padalinti iš 20, 30, 40… Atpigo?

Išvengsite skrandžio bėdų

Geros sveikatos pradžia – ne tik visavertis, bet ir gerai sukramtytas maistas. Anot gastroenterologų, virškinimas prasideda burnoje. Tad jei norite išvengti skrandžio ir žarnyno bėdų, susirūpinkite kramtymo padargais. Sudėtingas burnoje esantis mechanizmas skirtas geriau pasisavinti mums reikalingas medžiagas.

Dantys yra vienintelė žmogaus organizmo priemonė maistui susmulkinti mechaniškai, nes nei skrandis, nei žarnynas to padaryti nepajėgia. Ką organizmas gali padaryti, kai maistą prastai sukramtome? Žinoma, jis stengiasi maistą tinkamai suvirškinti ir įsisavinti, todėl yra priverstas gaminti daugiau skrandžio sulčių, fermentų, maistas ilgiau užlaikomas žarnyne, virškinimui sunaudojama kur kas daugiau energijos, o rezultatas dažniausiai būna prastas.

Tinkamai sukramčius maistą, mažiau apkraunamas visas organizmas, gerėja mūsų savijauta ir sveikata. Tokiu būdu galime lengvai prisidėti kelis papildomus sveiko ir energingo gyvenimo metus ir, žinoma, aplenkti gydytojo kabinetą. O tai reiškia – sutaupyti laiko, pinigų ir nervų.

Gera išvaizda – sėkmės garantas

Dantys arba implantai perduoda kramtymo jėgą žandikauliui, o tai padeda išsaugoti kaulą. Jeigu implanto nėra, pavyzdžiui, naudojant įprastus tiltus ar dalinius protezus, kaulas gali lėtai nykti ir ilgainiui pakeisti veido formą. O keičiantis sąkandžiui – atsirasti raukšlių ir greičiau prišaukti senatvę.

Turbūt net neverta kalbėti apie mokslinius tyrimus, įrodančius gražios žmogaus išvaizdos reikšmę asmeninių santykių kūrimui ir karjerai. Tą esame pastebėję kiekvienas.

Santykių su mylimais žmonėmis finansinėmis svarstyklėmis nepasversite (nebent graži šypsena padės sėkmingai ištekėti už milijonieriaus), tačiau žinoma, kad patrauklūs žmonės greičiau kopia karjeros laiptais ir uždirba daugiau, nei mažiau gamtos apdovanotieji ar savo išvaizda nesirūpinantys kolegos.

Galų gale trūkstamas dantis nebebus kliūtimi susirasti darbą ir šimtas pirmąjį kartą nebeteks klausytis potencialaus darbdavio pažado, jog jis jums būtinai paskambins. Darbdavys neatmes jūsų kandidatūros vien todėl, kad neturite danties.

Bučiniai, šypsenos ir bendravimas

Grįžkime prie asmeninių santykių. Tik šįkart skaičiuokime ne pinigus, bet bučinius. Akivaizdu, kad žmonės, turintys prastus dantis arba juos praradę, bučiuojasi mažiau, juos taip pat rečiau bučiuoja kiti, palyginti su asmenimis, kurių dantys yra sveiki. Tyrimai atskleidė, kad įtampa bučiuojantis nuslūgsta, jeigu dantų protezai yra ne išimami, bet pritvirtinti implantais.

O kur dar puiki nuotaika, kurią suteikia nuoširdus juokas ir bendravimas su draugais ir artimaisiais, kai burnos nereikia prisidengti ranka? Šypsena sukuria laimės pojūtį. Šypsotis sveika. Šypsena mažina streso hormonų koncentraciją, aktyvina širdies ir kraujotakos darbą.

Tad kokia dovana gali būti brangesnė už gerą savijautą ir puikią nuotaiką? Daugiau informacijos apie dantų implantus ir gydytojų patarimus rasite naujoje interneto svetainėje manoimplantai.lt. Ją įkūrė Lietuvos odontologai, priklausantys Tarptautinei implantologų draugijai (ITI).