Gudrybės, kurios padės dažniau vaikus išvilioti į kiemą

Daugelis iš mūsų su nostalgija prisimena kieme su draugais praleistas vasaras, tačiau šiais laikais išvilioti atžalas į lauką yra pakankamai sudėtinga. Vaikai vis anksčiau susižavi technologinėmis naujovėmis, kurios tampa įdomesnės nei laisvalaikis gryname ore, tačiau šiltasis sezonas – puikus metas šią situaciją bent šiek tiek ištaisyti. Ką reikėtų padaryti, kad vaikai laisvalaikį mielai leistų savo kieme?

Pasistatykite batutą

Šis statinys sudomins ne tik pačius mažiausius vaikučius, bet ir gerokai vyresnes atžalas, o jeigu pasidomėsite batuto naudomis, ir Jūs patys nuspręsite smagiai pašokinėti. Tokia veikla gerina bendrą sveikatą ir savijautą, o vaikams tai puikus būdas smagiai leidžiant laiką aktyviai pajudėti. Pasyvus laisvalaikis tampa viena didžiausių šių laikų problemų, tačiau batutai gali padėti su ja susidoroti!

Įsigykite smėlio dėžę

Jaunesnėms atžaloms smėlio dėžė tikrai paliks puikų įspūdį – kiekvienas mažylis svajoja apie tokią erdvę, su kuria niekuo nereikia dalintis (nebent auginate ne vieną atžalą). Tačiau jei smėlio dėžė bus pakankamai didelė, nesklandumų dėl to tikrai nekils – svarbiausia pasirūpinti, jog smėlio ir žaislų pakaktų kiekvienam mažyliui. Galite būti tikri: kai vaikučiai „užsikabins“, jie patys su mielu noru leis laiką gryname ore.

Suraskite vietos lauko baseinui

Taip, lauko baseinai reikalauja šiek tiek daugiau vietos ir priežiūros, tačiau jei įtalpinsite jį savo kieme, karščiausiomis dienomis savo mažylių kambaryje tikrai nematysite, o ir patys galėsite smagiai atsigaivinti. Visgi, jei dėl vienų ar kitų priežasčių šiuo metu didesnio baseino įsigyti negalite, rinkitės alternatyvius sprendimus. Mažuosius šeimos narius tikrai sužavės ir nedidelis pripučiamas baseinas, kuris bus ne mažiau smagus, o svarbiausia – saugus!

Įrenkite lauko žaidimų zoną

Jūsų vaikai žavisi futbolu, mėgsta žaisti krepšinį, o gal – badmintoną? Pasirūpinkite, kad Jūsų kieme atsirastų vietos šiems užsiėmimams: tuomet atžalų tikrai nebereikės skatinti dažniau išeiti į lauką. Tačiau jei kol kas mažyliai savo aistros nesurado, neskubėkite: po truputį supažindinkite juos su skirtingomis sporto šakomis ir pasikalbėkite, kuri iš jų jiems atrodo pati įdomiausia. Tik taip galėsite būti tikri, kad Jūsų pastangos nenueis veltui.

Pakabinkite sūpynes

Tai – labai paprastas, tačiau dažniausiai itin efektyvus metodas, paskatinsiantis vaikučius dažniau išeiti į lauką. Tokį užsiėmimą vaikams pasiūlyti galėsite net ir tuomet, jei sūpynių nebus kur pakabinti: šiuo metu labai populiarios yra žaidimų aikštelės, apjungiančios tiek sūpynes, tiek mažųjų ne mažiau mėgstamas čiuožyklas. Tiek šias, tiek kitas vaikų laisvalaikiui skirtas prekes gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pastatykite žaidimų namelį

Paradoksalu, tačiau norėdami, kad vaikas daugiau laiko praleistų kieme, jame galite pastatyti žaidimų namelį. Daugelis mažylių ypač mėgsta žaisti „namus“ ar tiesiog svajoja turėti savo asmeninį kampelį, todėl net nekyla abejonių, kad toks statinys jį tikrai sužavės. Įprasta manyti, kad toks namelis reikalauja didesnių investicijų, tačiau šiais laikais jų kainų amplitudė yra pakankamai lanksti, todėl nepriklausomai nuo biudžeto surasite tinkamą variantą.

Būdų, kaip paskatinti vaiką praleisti daugiau laiko gryname ore – tikrai daug, todėl atsižvelgę į atžalos pomėgius, nesunkiai surasite juos sudominsiantį užsiėmimą. Būtų idealu, jei į šią veiklą įsitrauktumėte ir Jūs – taip parodysite savo atžaloms pavyzdį ir daugiau laiko praleisite visi kartu.