Vasara

Ruošiamės karščio antplūdžiui: patarimai, kurie padės išgyventi net ir kaitriausiomis dienomis

Nenumaldomai artėja tas metas, kuomet aukšta temperatūra taps mūsų kasdienybės dalimi, o kaitrūs saulės spinduliai kels ne džiugesį, o klausimus, kaip išgyventi pačiomis kaitriausiomis dienomis. Karštas oras iš tiesų yra labai varginantis, tačiau jei pasitelksite kelias paprastas gudrybes, tokiomis akimirkomis jausitės kur kas patogiau.

Gerkite kuo daugiau vandens. Geriausia, jei pirmiausia pasirūpinsite savo organizmu. Prakaitavimas gali paskatinti dehidrataciją, todėl Jūs būsite dar jautresni šilumos antplūdžiui – norėdami to išvengti, turėtumėte gerti kaip įmanoma daugiau vėsinančio vandens, kuris iš karto šiek tiek sumažins Jūsų kūno temperatūrą. Taip pat patartina vengti kavos ir alkoholio, kadangi šie gėrimai dar labiau skatina dehidrataciją.

Dėvėkite kvėpuojančius rūbus. Norėdami jaustis geriau, dažniau rinkitės kokybiškus, iš kvėpuojančių medžiagų pasiūtus drabužius, kurie užtikrins komfortą net ir pačiomis karščiausiomis dienomis. Dažnai patariama atsisakyti ir itin tamsių, o ypač – juodų atspalvių, kurie dar labiau traukia saulės spindulius. Tikėtina, jog patogesni bus laisvesnio modelio, mažiau prie kūno besiliečiantys rūbai – jei iki šiol labiau mėgote aptemptą aprangą, esant labai aukštai temperatūrai, pravartu bent šiek tiek pakoreguoti savo garderobą.

Atšaldykite savo pėdas. Aplink pėdas ir kulkšnis yra daug impulsinių taškų, todėl pamerkus kojas šaltame vandenyje, taip pat galima sumažinti bendrą kūno temperatūrą. Kartais gali pakakti ir po šaltu vandeniu nusiplauti rankas, tačiau jei jaučiatės labai sušilę, bene efektyviausiai išgelbės šaltas dušas – po jo tikrai atgausite prarastas jėgas.

Laikykite užtrauktas užuolaidas. Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, jog didelė dalis šilumos į Jūsų namus patenka būtent per langus. Apskaičiuota, jog tokia šiluma siekia maždaug 30 procentų, todėl pasirūpinę kokybiškomis naktinėmis užuolaidomis ar roletais, galėsite išvengti nemalonaus jausmo, kuomet atrodo, jog kambarys pavirto nedideliu šiltnamiu. Gausų šių interjero detalių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Sukurkite skersvėjį. Tiesa, prieš tai reikėtų įsitikinti, ar lauke yra bent jau minimalus vėjelis, kadangi tiesiog atidaryti langai situacijos neišgelbės – patalpoje bet kokiu ir taip bus bent šiek tiek vėsiau. Geriausia kambarius pravėdinti vėlai vakare arba anksti ryte: tuomet turėsite bent šiokios tokios naudos.

Užsišaldykite nosinę. Tai pakankamai keistai skambantis, tačiau itin veiksmingas metodas norint greitai atsivėsinti. Įdėkite nosinaitę į maišelį ir kuriam laikui palikite šaldiklyje – taip turėsite greitai vėsinančią priemonę, kurią bet kada galėsite pridėti rankų, kaktos, kojų ar kaklo.

Įsigykite oro reguliavimo įrangą. Jei visi aukščiau minėti sprendimai padeda tik tuo momentu, oro reguliavimo įrangą drąsiai galime vadinti ilgalaikiu sprendimu, užtikrinsiančiu, jog kambario temperatūra visuomet bus maloni.

Šiuo atveju turite ne vieną pasirinkimo galimybę: jei ieškote paprastesnio ir šiek tiek pigesnio sprendimo, Jums tiks ventiliatoriai. Tačiau jeigu ketinate į tokius įrenginius investuoti kiek daugiau ir dairotės variantų, kurie tiks ne tik vasarai, bet ir kitiems metų laikams, labiau pravers temperatūrą reguliuoti leidžiantys kondicionieriai.

Būdų, kaip ištverti vasaros karščius yra pakankamai daug, todėl nesunkiai rasite tą, kuris labiausiai tiks Jums. Nepabijokite eksperimentų – kartais net ir patys keisčiausi metodai gali labai maloniai nustebinti savo efektyvumu!