Profilaktika

Kaip nebankrutuoti susirgus užsienio kelionėje?

Kaip apsidrausti sveikatą kelionėjeLiūdniausi atostogų prisiminimai dažniausiai susiję su užklupusia liga ar nelaimingu atsitikimu, kuris priverčia nutraukti poilsį ar net keliauti į ligoninę. O jeigu tai nutinka užsienio šalyje, rūpesčių virtinę papildo neplanuotos finansinės išlaidos, problemos dėl svetimos kalbos, nežinoma situacija ir informacijos stoka. „Gjensidige“ draudimo ekspertai sako, kad ištikus tokiam nemaloniam įvykiui ir patekus į užsienio medicinos įstaigą svarbu neprarasti budrumo ir nepadaryti kelių klaidų, kurios vėliau gali pavirsti nemenkomis išlaidomis.

„Būtina žinoti, kad užsienio šalyse medicinos paslaugos gerokai brangesnės nei Lietuvoje, tad svarbu įsivertinti, ar jūsų turima draudimo suma bus pakankama ir kokių paslaugų galima už ją gauti. Be to, svarbu laiku ir tiksliai pildyti ir surinkti dokumentus, mat užsienio medikų užpildyti dokumentai taps pagrindu draudimo išmokoms. Na, ir svarbiausia – informuoti draudimo bendrovę ir jai atstovaujančią asistavimo bendrovę apie įvykį ar ligą turite laiku. Verčiau nesiimkite gydytis savarankiškai, o išklausykite draudikų rekomendacijų – tik specialistai gali patarti, kaip konkrečioje šalyje geriausia gauti reikiamą gydymą“, – sako įmonės žalų direktorius Gytis Matiukas.

Pasak jo, susirgus kelionėje svarbu laikytis keleto taisyklių,

Tuomet jums bus suteikta reikiama pagalba ir atitinkama kompensacija už gydymo paslaugas.

Pirmiausiai patikrinkite, į kokią gydymo įstaigą turėtumėte vykti – į pačią artimiausią ligoninę ar tik tą, su kuria draudimo bendrovė turi sutartį. Mat antruoju atveju bus apmokėtas gydymas tik partnerystės sutartį turinčioje ligoninėje.

Gydymo įstaigoje suteikus reikiamą pagalbą paprašykite visų dokumentų, kurie susiję su jūsų gydymu: medicinos dokumentų išrašų, taikyto gydymo, tyrimų aprašų, išlaidų vaistams ir kitiems reikmenims pagrindžiančių dokumentų. Jei pirkote vaistus pagal receptą, turėkite pirkimo čekius ir recepto kopijas.

Jei sergate lėtinėmis ligomis (aukštas kraujospūdis, širdies sutrikimai ir t.t.), turėkite galvoje, kad draudimas apmokės tik už gydymą, reikalingą būklei normalizuoti. Toliau gydytis turėsite namuose.

Lygiai tas pats pasakytina ir apie ūmų danties skausmą – užsienio šalyje jums bus suteikta tik būtinoji odontologinė pagalba, o jau gydyti dantį reikėtų grįžus namo.

Jei susirgo suaugęs žmogus, kuris iškeliavo į užsienį kartu su vaiku, reikėtų atkreipti dėmesį, ar draudimo bendrovė kompensuoja kito šeimos nario atvykimą į užsienio šalį arba kitą laikiną vaiko priežiūrą. Mat neretu atveju, pavyzdžiui, į ligoninę patekus močiutei, mažametis anūkas nepaliekamas likimo valiai ir turi būti prižiūrimas kitų suaugusiųjų.

Be to, ekspertai primena laikytis vieno svarbiausių reikalavimų – per 24 valandas pranešti draudimo bendrovei apie  įvykusį incidentą ar ligą. Tokiu būdu draudimo bendrovė pateiks rekomendacijas, kaip elgtis konkrečiu atveju, kokius dokumentus reikėtų turėti ir kokių paslaugų klientas gali reikalauti.

Dar prieš pasirašydami sveikatos draudimo sutartį, atkreipkite dėmesį, kokia kalba būsite aptarnaujami. Vienos draudimo bendrovės turi keliomis pagrindinėmis užsienio kalbomis bendraujančius partnerius, kitos savo klientus aptarnauja lietuvių kalba visame pasaulyje. Tai itin svarbu tiems keliautojams, kuriems sunkiau bendrauti anglų kalba.