Sveika gyvensena

Koks dulkių siurblys geriausias?

Dulkių siurblys- higienai namuoseKasdienė kova su namuose besikaupiančiomis dulkėmis, atrodo, niekada nesibaigia, todėl dulkių siurblys tikras pagalbininkas tvarkantis. Tik nieko nėra amžino, o ir techninė pažanga nestovi vietoje, todėl vieną dieną išsiruošiame ieškoti naujo, geresnio.  Tačiau kaip išsirinkti?  Apie dulkių siurblius bei pagrindinius kriterijus renkantis naują prietaisą pasakoja „Electrolux“ buitinės technikos atstovas Laurynas Skruibis.

Maišeliai – higieniška ir ekonomiška

Anot L. Skruibio, netiesa, kad siurbliai su keičiamais maišeliais yra netaupūs. „Daug kas mano, jog sauso valymo siurbliai su maišeliais neekonomiški, tačiau yra atvirkščiai. Žinoma, maišelius reikia reguliariai keisti. Tačiau daug brangiau atsieina filtrų, kurie yra dar brangesni nei maišeliai, keitimas“, – teigė L. Skruibis.

Ekspertas sako, kad sauso valymo siurbliai su maišeliais nepakeičiami gyvenant bute ar mažoje patalpoje – maišeliai sandarūs, juos naudoti higieniška, nepasklinda dulkių. O sauso valymo cikloniniai siurbliai patogesni gyvenantiems nuosavame name ar bent jau turintiems savo kiemą.

„Sauso valymo cikloninių siurblių konteineris talpesnis nei keičiami maišeliai. Turint nuosavą kiemą patogu dulkes tiesiog iškratyti į konteinerį lauke. Tačiau to geriau nedaryti namuose – sausos dulkės greitai pasklinda“, – patarė specialistas.

Beje, sauso valymo siurbliai populiaresni už prietaisus su vandens filtrais. „Šio tipo siurblius reikia itin kruopščiai prižiūrėti. Drėgnas dulkes reikia išmesti, po to išplauti ir kruopščiai nusausinti siurblį“, – tiesą atskleidė eskpertas.

Mėgstantiems tvarkytis nuolat, bet po truputį

Anot L. Skruibio, baterinį dulkių siurblį, dar kitaip vadinamą „šluota“, dažnai renkasi tie, kurie turi įprotį tvarkytis dažnai, bent jau keliskart per savaitę, tačiau tam neskiria daug laiko.

„Anksčiau itin populiarūs buvo bateriniai dulkių siurbliai su nikelio metalo baterija. Tačiau siurblys pradėdavo silpti jau po keturių darbo minučių, kol galiausiai visai išsikraudavo. Pažangiausia – ličio jonų baterija, kuri veikia maksimalia galia visas 12 minučių, – pastebėjo L. Skruibis. – Kadangi šie siurbliai nejungiami į elektros tinklą, o veikia su baterija, juos galima naudoti bet kada, tereikia laiku pakrauti.“ Beje, nenaudojamo siurblio baterija neišsikrauna.

Belaidis dulkių siurblys patogus ne tik mažuose namuose. „Mažiems plotams baterinis dulkių siurblys – kompaktiškas sprendimas, nes jis užima mažai vietos. O dideliuose namuose belaidis siurblys patogus tuo, kad nereikės nuolat perjunginėti laido į kitą maitinimo lizdą“, – sakė L. Skruibis.

Jeigu renkatės laidinį dulkių siurblį, patogiau tvarkytis, kai laidas pakankamai ilgas,– jis gali būti iki 12 metrų.

Kiekvienai grindų dangai –  skirtingi antgaliai

Grindų danga – dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį.

„Medinėms ar plytelių grindims reikės specialių antgalių, kurie turi minkštus šepečius ir nebraižo grindų paviršiaus. O kilimams tinkamiausi antgaliai su besisukančiu šepečiu, kuris gerai išvalo dulkes bei įsisenėjusį purvą“, – teigė L. Skruibis.

Šis antgalis taip pat padės susiurbti kilimuose įstrigusius plaukus, nes valo giliai. O miniatiūrinis turbininis šepetėlis padės atnaujinti baldų apmušalus. Galima rinktis ir universalius antgalius, tinkančius tiek kilimui, tiek kietoms grindims.

Jeigu jūsų namai iškloti kilimais ar kilimine danga, labai svarbi valymo klasė. „Aukščiausia sauso valymo siurblio klasė – A“, – sako L. Skruibis.