Naujas neinvazinis prietaisas kepenų ligų diagnsotikai Lietuvoje

Kepenų ligosVilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose pristatyta technologijų naujovė – pirmieji tokio pobūdžio prietaisai Lietuvoje – “Fibroscan”, skirti kepenų ligų diagnostikai. Fibroscan prietaisai įgyti bendradarbiaujant su Šveicarijos farmacine kompanija “Roche”.

Kepenys yra gyvybiškai svarbus organas. Jos atlieka keletą pagrindinių funkcijų ir yra svarbios užtikrinant normalią fiziologinę būklę. Bet koks kepenų pažeidimas gali turėti labai rimtų pasekmių. Ypač svarbu laiku diagnozuoti ir įvertinti kepenų būklę, nes kartais ligos požymiai pasireiškia vėlai, kai didelis kepenų ląstelių kiekis jau yra pažeistas. Tai ypač aktualu sergant lėtine liga, kai tokia būklė pasiekiama palaipsniui, o ankstyvas tinkamo gydymo taikymas padėtų sumažinti pažeidimus.

Lėtinės kepenų ligos diagnozuojamos ir stebimos atliekant klinikinius, biologinius, biopsija paremtus histologinius tyrimus ir neinvazinius tyrimus, pvz., ultragarsinius tyrimus ir pulsinę elastografiją.

Iki šiol kepenų biopsijos tyrimas buvo svarbiausias kepenų audinio diagnostinis tyrimas. Tai invazinis, turintis trūkumų ir netgi pavojingas tyrimas: 20 % tiriamųjų šis tyrimas yra skausmingas, 0,1 % atvejų nustatomos kraujavimo komplikacijos, o 0,01 % pacientų miršta. Gauti rezultatai gali skirtis dėl tyrimą atliekančio specialisto patyrimo, taikant skirtingas procedūras ir dėl mėginio paėmimo paklaidų.

Nuo šiol kepenų audinio elastingumą galima bus vertinti neinvaziniu metodu – elastografu Fibroscan.

Atliekant kepenų audinio diagnostinius tyrimus Fibroscan prietaisu, gauti duomenys apibūdina kepenų standumą: kuo standesnės kepenys, t. y. kuo labiau išplitusi fibrozė, tuo greičiau sklinda banga. Tyrimo metu viename tiriamame taške atliekama 10 bandymų. Tai trunka mažiau nei 15 minučių ir yra visiškai neskausminga. Naujasis prietaisas Fibroscan sumažina kepenų tyrimo riziką, palengvina procedūrą, užtikrina komfortą bei saugumą pacientui, o tuo pačiu yra informatyvus ir greitas pagalbininkas gydytojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *