Pas odontologą lankytis profilaktiškai neįprasta

Pas odontologąBeveik penktadalis Lietuvos gyventojų pas odontologą apsilanko tik tada, kai nebegali pakelti dantų skausmo, 37 proc. pajutę nedidelį skausmą, 12 proc. užsuka, kai skausmas tęsiasi ilgą laiką. Profilaktiškai odontologo kabinete apsilanko tik kas ketvirtas žmogus. Lietuvos gyventojų rūpinimosi burnos sveikata įpročius atskleidė klinikos “Grožio chirurgija” užsakymu atliktas tyrimas.

“Didžiausią nerimą kelia tai, jog burnos sveikata nesirūpina ir jauno amžiaus žmonės – 11,7 proc. 20-29 metų amžiaus apklaustųjų nurodė, jog pas odontologus nesilanko išvis. Pamirštama, kad anksčiau ar vėliau pas gydytoją nueiti vis vien tenka, o nesirūpinimas dantų sveikata gali sukelti rimtas pasekmes”, – sako Vaidas Varinauskas, klinikos “Grožio chirurgija” gydytojas burnos chirurgas.

Tyrimas rodo, kad vyresnio amžiaus žmonės (40-50 m.) greičiau sureaguoja į pirmuosius požymius, pablogėjus burnos sveikatai – jie labiausiai linkę į odontologą kreiptis tada, kai pradeda jausti nedidelį danties skausmą (42,5 proc.), lyginant su kitomis amžiaus grupėmis.

“Dažniausiai dantį skauda dėl ėduonies ar jo komplikacijų. Kurį laiką žmogus gali nejausti jokių simptomų ar jie gali būti neryškūs – trumpalaikis, nestiprus skausmas nuo saldumynų ar šalto gėrimo. Neteisinga į tokius negalavimus numoti ranka, nekreipti dėmesio. Norintiems pamiršti grąžto garsą, reikėtų rūpintis burnos higiena, lankytis pas odontologą bent du kartus per metus, gydytis vos tik suskaudus. Kuo anksčiau bus pastebėtas susirgimas, tuo paprasčiau ir lengviau problema bus pašalinta”, – sako V. Varinauskas.

Profilaktiškai burnos sveikatą tikrinasi kas ketvirtas (24,5 proc.) gyventojas. 15-19 metų amžiaus bei 30-39 metų amžiaus žmonės labiausiai linkę lankytis pas odontologą reguliariai (atitinkamai 26,8 proc. ir 27,3 proc.), lyginant su 20-29 ar 40-50 metų amžiaus apklaustaisiais (20,6 proc. ir 23,1 proc.).

Tyrimas parodė, jog moterys (27,8 proc.) labiau nei vyrai (20,5 proc.) linkę lankytis pas odontologą profilaktiškai. Svarbu paminėti, jog 15,1 proc. apklaustų vyrų nurodė, jog jie pas odontologą nesilanko, kai tuo tarpu nesilankančių pas odontologą moterų yra 3,5 proc.

Tyrimą apie Lietuvos gyventojų rūpinimąsi burnos sveikata klinikos “Grožio chirurgija” užsakymu 2012 m. balandžio mėnesį atliko “OMD Lietuva”. Iš viso apklausti 953 žmonės, kurių amžius nuo 15 iki 50 metų.

Dantis reikia tikrintiApie kliniką “Grožio chirurgija”

Klinika “Grožio chirurgija” teikia estetinės, dienos chirurgijos, odontologijos ir sveikatingumo paslaugas. Nuo 2009 m. Kaune įsikūrusioje klinikoje dirba daugiau nei dvidešimt skirtingų sričių aukščiausios kvalifikacijos specialistų komanda. Klinikoje grožio ir sveikatos puoselėjimui naudojama pažangiausia medicinos įranga ir šiuolaikinės technologijos.

“Grožio chirurgijos” komandos profesionalumą ir teikiamų paslaugų kokybę vertina ne tik pacientai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Savo lūkesčius “Grožio chirurgijos” specialistams patiki daugelio Europos šalių žmonės, atvykstantys į kliniką. Klinikos ekspertai reguliariai konsultuoja pacientus Anglijoje, Airijoje, Danijoje ir kitose šalyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *