Joga – natūralus sveikatos palaikymas, taupantis laiką ir pinigus

joga-sveikataiTrečią kartą Kaune ir antrą – Vilniuje vyks natūralios sveikatos ir jogos festivalis – „Jogos dienos 2016“.

Joga – gyvenimo būdas, tyrinėjantis įvairias žmogaus gyvenimo sritis, tokias kaip sportas, kvėpavimas, psichologija, dvasinės vertybės. Žmogus – tai sudėtinga vientisa sistema, kuriai neužtenka vien tik fizinių pratimų – reikalingas kompleksiškumas – visų, palaikančių harmoniją, praktikų dermė. Dabartiniu laikotarpiu, kai toks greitas gyvenimo tempas ir didžiulis informacijos srautas, ypač reikalinga tyrinėti save, nes tik taip galima pasiekti vidinę ramybę ir tapti harmoningu, tikina organizatoriai.

Festivalio organizatoriai teigia, jog natūralus sveikatinimasis padeda sutaupyti laiką ir pinigus. Visi nori turėti gerą sveikatą, o tam būtina pasidomėti efektyviomis sveikatos palaikymo praktikomis, kurios įprasmina gyvenimo tėkmę ir aiškiai nubrėžia tikslus. Siūlomos praktikos nėra panacėja nuo visų ligų – tai veikiau prevencinė priemonė, slopinanti įvairius negalavimus, sutvirtinanti organizmą tam, kad išvengtume nepageidaujamų ligų ir bendrai pagerintume visus gyvybiškai svarbius procesus, kurie vyksta veikiant centrinei nervų sistemai.

akrobatine-jogaTradiciniu festivaliu tapęs, rūpintis savo kūnu, protu ir siela siūlantis festivalis kviečia ir mažus, ir didelius, ir naujokus, ir nuolatinius lankytojus. Šiemet festivalis žada rekordinį iki šiol apsilankiusiųjų žmonių skaičių – penkis tūkstančius lankytojų. Pagrindinis festivalio skiriamasis bruožas – daugybė skirtingų teorinių ir praktinių užsiėmimų – nuo vandens piešimo ir mandalų gamybos iki kinų, tibeto ir ajurvedos medicinos.

Pagrindinis uždavinys festivaliui – supažindinti lankytojus su įvairiomis praktikomis ir suteikti galimybę panaudoti išmoktus metodus praktikoje, kasdieninėje veikloje. Svarbu pabrėžti, jog visos praktikos – sveikatinimosi priemonės, kurios moko, kaip gyventi, kad sirgtume rečiau ir palaikytume tvirtos sveikatos stabilumą.

Paklausti dėl įvairių praktikų saugumo organizatoriai teigia, kad tarp gausios įvairių praktikų pasiūlos sau pakenkti sunku, tačiau yra keletas pavojų, pvz. jogos asanose – jei atliekate praktikas traumos metu, blogos fizinės sveikatos, nesate pasitarę su gydytoju ar pratimus atliekate ne pagal instrukciją. Būtina žinoti, kokius pratimus atliekame, ar galima atlikti pasirinktus pratimus, ar jie saugūs pagal individualią žmogaus būseną. Bet kokiu atveju kiekvienas mokytojas prieš pradėdamas užsiėmimą trumpai supažindina dalyvius su pratimais.

Reiki, cigūnas, garso terapija, sąmoningas kvėpavimas, meditacija, holistinė medicina – tai tik nedidelė dalis to, su kuo susidursite festivalyje ir tik pabandžius bei susipažinus iš arčiau galima atrasti tai, kas artima ir tinkama kiekvienam individualiai.

Organizatoriai siekdami užimti tėvelių vaikus skirs mokytojų grupę, kuri prižiūrės mažuosius.

Kadangi praktikų pasiūla didelė, kiekvienas galės pasirinkti sau tinkamą ir prieinamu metu apsilankyti pasirinktame užsiėmime.

Festivalyje ,,Jogos dienos 2016“  bus galimybė įsigyti įvairių su sveiku gyvenimo būdu susijusių prekių. Pilną renginio programą galima rasti svetainėje jogosdienos.lt

Festivalis vyks spalio 14-16 dienomis Kaune, „Sporto halėje“, ir gruodžio 2-4 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose.

Vaizdo anonsas youtu.be