Pirmą kartą Lietuvoje – visuomeninė akcija „Vartokime atsakingai”

Atsakingas vartojimasLietuvos nacionalinė vartotojų federacija, Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje užsakymu, kartu su Valstybine ne maisto produktų inspekcija, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir Vilniaus miesto savivaldybe įgyvendina akciją – konkursą „Vartokime atsakingai”. Akcija „Vartokime atsakingai” siekiama populiarinti ir skatinti atsakingą šalies gyventojų vartojimą, verslo įmonių ir vartotojų partnerystę, skaidrų bei etišką verslo konkurencingumą. Suburti ir apmokyti visuomeniniai atsakingo vartojimo konsultantai užmegs ilgalaikę partnerystę su prekybinėmis verslo įmonėmis, valstybinėmis ir savivaldybių institucijomis, socialiniais partneriais ir aktyviais vartotojais.

Akcijos dėka visuomenei (vartotojams) bus suteiktos žinios, apie vartotojų teises bei atsakingą maisto ir ne maisto produktų vartojimą. Akcijos „Vartokime atsakingai” tikslas yra šviesti vartotojus, paskatinti visuomenę vartoti atsakingai, t.y. suprasti, kas yra atsakingas vartojimas, išmokti skaityti etiketėse, instrukcijose esančią informaciją ir pagal jose pateiktą informaciją sugebėti priimti sprendimus, pasirenkant maisto ir ne maisto produktus, atsižvelgiant ne tik į kainą, bet ir į prekių ir produktų poveikį aplinkai. Tuo tarpu, parduotuvės bei prekybos centrai elgdamiesi etiškai su vartotojais, bendradarbiaudami su visuomeniniais atsakingo vartojimo konsultantais, įžvelgtų ne grėsmes, bet ilgalaikę naudą siekiant būti socialiai atsakingais bei inicijuojant atsakingo vartojimo iniciatyvas.

Vartok atsakingaiLietuvos nacionalinė vartotojų federacija kviečia verslo įmones prisijungti prie akcijos „Vartokime atsakingai”. Šalies gyventojai/vartotojai miestuose ir miesteliuose kviečiami tapti visuomeniniais atsakingo vartojimo konsultantais. Prisijungti prie akcijos galima ir interaktyviai – socialiniame, akcijai sukurtame facebook tinkle, teikiant pasiūlymus prekybinėms įmonėms bei jas vertinant.

Šių metų spalio 15 dieną, minint Pasaulinę atsakingo vartojimo dieną, Vilniaus miesto savivaldybėje bus apdovanotos konkurso nugalėtojai: 10 aktyviausių akcijos dalyvių – prekybos įmonės bei aktyviausi vartotojai. Daugiau informacijos apie akciją www.vartotojuteises.lt