Sveika gyvensena

Ryžtamės gyventi aktyviai

Sporto klubas- kiek sportuotiDauguma aistringai domisi sportu, bet patys nesportuoja. 2013 m. „Eurobarometer” tyrimo duomenimis fiziškai aktyvūs tėra mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, bet tik 15 proc. sportuoja reguliariai – 2-3 kartus per savaitę. Pasiteisinimai įvairūs: vieniems trūksta laiko, kitiems lėšų, o tretiems – valios. Trys aktyvaus gyvenimo būdo eksperimento „PATIRK: DAUGIAU” specialistės pataria, tapti aktyvesniu ir dėl to geriau jaustis bei gražiau atrodyti.

Trenerė J. Gerdauskaitė: 10 tūkst. žingsnių kasdien

Žmonės kasmet vis labiau rūpinasi savo sveikata ir gerai savijauta. Sporto klubai sulaukia vis daugiau lankytojų, daugiau žmonių sportuoja gamtoje. Tačiau Sporto ir sveikatingumo klubų „Impuls” trenerės Justinos Gerdauskaitės nuomone judame vis dar per mažai. Trenerė sako, kad kiekvienas sveikas darbingas žmogus per dieną turi nueiti bent 10 tūkst. žingsnių.

„Vaikščioti galima visur ir visada. Pakilkite nuo fotelio, kai perjungiate televizijos kanalą, lipkite laiptais užuot važiavę liftu. Savaitgaliais mažiau drybsokite lovoje, o aktyviai  pramogaukite – važinėkite dviračiu, plaukiokite, žaiskite lauke. Šauniai praleisite laiką ir sustiprinsite viso kūno raumenis, taip pat atsipalaiduosite po savaitės darbų”, – pataria J. Gerdauskaitė.

Ypač naudingos rytinės mankštos. Mankšta pažadina, gerina nuotaiką ir emocinę būklę. J. Gerdauskaitė rytais siūlo atlikti du nesunkius pratimus.

„Atsistokite  plačiai išskėstomis kojomis. Lenkdami vieną koją remkitės ant jos visu kūno svoriu, kitą koją ištieskite. Po to stovėkite ant kitos kojos. Pratimą kartokite keletą kartų.

Antrasis pratimas. Stovėkite suglaustomis kojomis, pasilenkite į priekį ir stenkitės delnais paliesti grindis, lenkdami krūtinę prie kelių. Tai paprasti ir naudingi pratimai „, – sako trenerė.

E. Tombak: perženkite komforto ribas dėl tobulėjimo

Norėdami tobulėti ir gyventi aktyviau išdrįskite peržengti savo komforto ribas, sako buvusi leidėja, dabartinė jogos trenerė, rašytoja Eva Tombak. Ji ragina pradėti rytą ne nuo kavos puodelio ir „Facebook”, bet pasveikinti saulę ir atlikti energizuojančius kvėpavimo pratimus. „Kaip pradėsi dieną, tokia ji ir bus“, – sako Eva ir priduria, kad joga  geriausiai pažadina kūną ir protą.

„Nors sporto klubų lankytojų daugėja, pastoviai sportuoja nedaug. Vertėtų sportuoti keturis ar penkis kartus per savaitę. Tik nuolat aktyviai gyvendami galime pakeisti įpročius, mąstyseną, grūdinti charakterį, ugdyti valią  bei, žinoma, padailinti kūno linijas. Pajudėti galima net darbe: kas kelias valandas padarykite atsispaudimų, pritūpimų, pasirąžykite ar penkiasdešimt kartų pritraukite pečius prie ausų”, – pataria E. Tombak.

Nemėgstantiems skubėti  E. Tombak siūlo vaikščiojimo meditaciją. Tereikia žingsnius bei rankų mostus grakščiai jungti su kiekvienu įkvėpimu bei iškvėpimu. Kai skendime praeities prisiminimuose ar ateities vizijose, gilus, tolygus kvėpavimas sugrąžins į šiandieną. Kvėpavimas – tobulas dabarties inkaras.

„Manau, kad žmogaus stuburas labiau pritaikytas ne bėgti, bet eiti. Todėl vietoj maratono siūlau spartų ėjimą – per dieną reikėtų įveikti bent penkis ar šešis kilometrus. O dar geriau – dešimt. Jūsų Kairė ir dešinė kojos – patys geriausi gydytojai”, – sako E. Tombak.

Sportas - gera sveikataJ. Verseckaitė: motyvuokite save – atraskite, kas teikia didžiausią malonumą

Lengvaatletė ir asmeninė trenerė Jolanta Verseckaitė pataria, kad skatinti save geriausia didžiausią malonumą teikiančiais dalykais. Taip pat padeda prie aktyvios veiklos prisidedantys bendraminčiai.

„Skirtingiems žmonėms patinka kitokios veiklos – vienam vaikščiojimas, kitam – bėgimas, trečiam – važiavimas dviračiu arba mankšta. Tačiau visada smagiau drauge –  su šeimos nariais, draugais,  kambariokais, kolegomis. Drauge įgyvendinsite tikslus, galėsite dalintis žiniomis, patirtimi, įkvėpti ir motyvuoti vieni kitus ir pasitikti naujus gyvenimo iššūkius „, – sako J. Verseckaitė.

Pasak lengvaatletės, fiziniam krūviui tinkamiausias laikas ryte 10-12 val. ir vakare 16-18 val. Mat tuo metu organizme daugiausiai energijos. Tačiau svarbiausia pasirinkti tinkamą sportą.

„Jeigu pasportavę kitą dieną jaučiatės žvalus ir energingas, vadinasi, pasirinkote tinkamą užsiėmimą. Nepamirškite, jog išvaizda bei savijauta pasikeis tik tuomet, kai fizinis aktyvumas taps jūsų gyvenimo dalimi. Savaitę pavaikščiojęs pėstute ar tris kartus padaręs rytinę mankštą rezultatų nesulauksi“, – sako J Verseckaitė.