Sveika gyvensena

Sportui ir sveikai gyvensenai – trys dienos parodoje „Sveikatos dienos“

Sveika gyvensena ir sportasVasario 24–26 dienomis Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos 2017“. Kartu jau antrą kartą organizuojama sporto klubų ir mokyklų, sporto prekių ir paslaugų „Sporto mugė 2017“ daugeliui lankytojų tampa nauja pradžia – niekas kitas taip nemotyvuoja keisti savo gyvenimo būdo kaip profesionalų rekomendacijos, geri pasiūlymai ir įkvepiančios istorijos.

Tradiciškai paskutinį žiemos savaitgalį į parodą „Sveikatos dienos“ (Kauno futbolo maniežas, Aukštaičių g. 51, Kaunas) ir šalia vykstančią „Sporto mugę“ (Lietuvos sporto universiteto maniežą, Aušros g. 42, Kaunas) turėdami tą patį tikslą – susipažinti su sveikatingumo, sveikatos ir sporto naujienomis, traukia tiek sveikos gyvensenos entuziastai, tiek apie pokyčius dar tik galvojantys gyventojai. Renginių programos aktualios įvairiaus amžiaus žmonėms – ir jaunimui, ir šeimoms su mažamečiais vaikais bei senjorams.

„Įvairūs moksliniai tyrimai ir stebėjimai rodo, kad labiausiai gerą žmogaus sveikatą lemia sveika gyvensena, kuri priklauso nuo paties žmogaus, ir kur kas mažesnė sveikatos dalis priklauso nuo genetikos. Atrodo, kad sveiko žmogaus taisyklės visiems gerai žinomos – reikia pakankamai judėti, valgyti sveikus maisto produktus, nevartoti sveikatai kenksmingų medžiagų, tačiau svarbiausia yra motyvacija, kurios dažniausiai ir pritrūksta“, – sako Erikas Piskunovas, bendrovės „Ekspozicijų centras“ vadovas.

Anot E. Piskunovo, keisti gyvenimo būdą – sunkus uždavinys ir jo išspręsti dažniausiai nepavyksta tik dėl vienintelės priežasties – nežinojimo, kaip tai padaryti. Parodos „Sveikatos dienos“ ir „Sporto mugės“ metu lankytojai turi unikalią galimybę sudaryti savo sveikos gyvensenos veiksmų planą.

Šiemet parodoje „Sveikatos dienos“ lankytojai turės galimybę susipažinti su sveikatai ir sveikai gyvensenai skirtų gaminių ir paslaugų tiekėjų pasiūlymais, išklausyti aktualius seminarus apie gyvenimo būdo, mitybos įtaką sveikatai, fizinės ir emocinės sveikatos atstatymą. Parodos metu taip pat bus galima atlikti nemokamus sveikatos tyrimus, išmokti teikti pirmąją pagalbą, sužinoti apie organų donorystę ar tapti kraujo donoru čia pat, parodoje.

Specialiame visuomenės fiziniam aktyvumui didinti skirtame renginyje „Sporto mugė“ lankytojai galės patys dalyvauti atvirosiose treniruotėse, pažintiniuose užsiėmimuose, vaikų ir šeimų sporto turnyruose, susitikti su žinomais Lietuvos sportininkais, susipažinti su daugiau kaip 40 sporto šakų, skirtų vaikams ir jaunimui. Mugės metu taip pat vyks Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, įkvepianti sporto šakų parodomoji programa.