ŠeimaSveika gyvensena

Pagyvenę žmonės turi galimybių aktyviai gyventi, bet ar jomis naudojasi?

Sportas naudingas pagyvenusiems žmonėmsSenovės išmintis byloja: sveikame kūne – sveika siela. Šią frazę šiandien galima perfrazuoti ir šiek tiek kitaip: kai siela sveika, tuomet ir kūnas neserga. Kad tai grynų gryniausia tiesa, įrodo daugybės gydytojų diagnozė. „Kalti nervai, stresas“ – neretai išgirsta žmogus, atėjęs pas gydytoją specialistą pasikonsultuoti dėl nemigos, virškinimo problemų, nugaros ar galvos skausmų, lytinio gyvenimo sutrikimų.

Gerai, jei esi jaunas ir pajėgi susidoroti su minėtaisiais kaltininkais pats. Pavyzdžiui, kad atsigautų išvargusi galva bei kūnas, sumanai tegu ir trumpam pakeliauti arba pasirenki kokia nors kitą pramogą. Puiku, jei į neviltį varančias darbines problemas sugebi pažiūrėti pro pirštus, „Ne pirmas ir ne paskutinis darbas“ – slapčia sau pasiguodi. Jaunystė – didelė jėga. O ką daryti vyresnio amžiaus žmonėms, kurių galimybes save palepinti itin riboja finansai? Atsakymas greičiausiai tik vienas – ieškoti alternatyvų, kuo save būtų galima pradžiuginti nemokamai arba už itin patrauklią kainą.

Pavyzdžiui, Vilniaus savivaldybė bei Vilniaus sveiko miesto biuras jau ne pirmi metai šiltuoju metų laiku įvairiose miesto erdvėse organizuoja nemokamas sveikatingumo mankštas. Jos pamažu vis populiarėja. O jas daugiausia lanko vidutinio ir vyresnio amžiaus moterys.

Kalėdiniu laikotarpiu Vilniuje dauguma kavinių buvo susivienijusios bendram tikslui – suteikti kuo daugiau gerų emocijų senjorams. Pagyvenę žmonės buvo kviečiami tam tikromis valandomis nemokamai vaišintis kava ir kartu maloniai pabendrauti tarpusavyje.

Specialų pasiūlymą senjorams sumanė pateikti ir mažų kainų vaistinių tinklas „Camelia“ bei Kaune esanti „Sveiko stuburo mokykla“. Kadangi nemažai sveikatos problemų vyresniame amžiuje kyla dėl per mažo fizinio aktyvumo, nutarta paraginti žmones daugiau judėti. Perkant 2 užsiėmimus ir pateikus vaistinės „Mažų kainų kortelę“, sportuoti galima net 50 procentų pigiau.

2012-uosius paskelbus Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais, ir daugiau įmonių neliko abejingi vyresnės kartos žmonėms. Pavyzdžiui, kino centras „Garsas“, esantis Panevėžyje, nusprendė visus senjorus paskatinti aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime ir nuo vasario pradžios juos pakvietė kiekvieną antradienį atvykti į „Senjorų kino“ seansus. Norintys kartu su savimi gali atsivesti anūkus, vaikus ar jaunimą iki 14 metų nemokamai. Visiems garantuojamas pledas ir šilta arbata. Gera žinoti, jog kažkam rūpi.