Sporto salė ligoninėje sergantiems vaikams

Tuberkulioze sergantiems vaikamsSergantiems tuberkulioze ir kvėpavimo takų ligomis vaikams Kauno klinikinėje ligoninėje bus įrengta sporto salė. Šis projektas įgyvendinamas drauge su labdaros ir paramos fondu „Saulės smiltys“ ir sporto centru „Sil“.

 „Fizinis aktyvumas labai padėtų vaikams gerinti ne tik fizinę sveikatą, bet jiems būtų lengviau ir psichologiškai, – kalbėjo Kauno klinikinės ligoninės direktorius Gediminas Abeciūnas projekto pristatymo metu. – Nuo tuberkuliozės mažieji pacientai gydomi labai ilgai, ligoninėje jie  mokosi, žaidžia, bet reikia ir tinkamo fizinio aktyvumo. Be to, ši salė būtų naudojama ir ambulatorinei vaikų fizinei reabilitacijai po gydymo.“

Sporto centro „Sil“ vadovas Mindaugas Balčiūnas tikisi, kad fizinės reabilitacijos sporto salė ligoninėje bus įrengta iki šių metų pabaigos. „Pasirūpinsime reikiama įranga, metodika, specialistais. Tokiam kilniam tikslui jau pasirengę padėti ir nemažai verslininkų“, – teigė M.Balčiūnas.

Sporto salės įrengimo sąmata turėtų būti apie 10 tūkst. eurų. Rėmėjų nuomone, tai bus ir puiki galimybė populiarinti sveiką gyvenseną, sportą. Nemažai ligoniukų yra iš skurdžių šeimų, kuriems tai bus gera galimybė pažinti sportą ir atrasti kitokį gyvenimo būdą nei slampinėti gatvėse.

Labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ vadovė Marija Dubickienė  kalbėjo, kad tuberkuliozė  nėra tik socialinės rizikos šeimų liga. „Susirgti gali visi. Vaikams tai kartu ir psichologinė trauma. Viena paauglė guodėsi, kad po to, kai susirgo tuberkulioze, nuo jos nusisuko draugai, ji net buvo ignoruojama socialiniuose tinkluose. Taigi akivaizdu, kad vaikams būtina ne tik medicininė pagalba, kuria jiems suteikia kvalifikuoti ligoninės specialistai, bet ir psichologinė parama“, – įsitikinusi M.Dubickienė.

„Be abejo, tuberkuliozės diagnozė yra trauma ir vaikams, ir jų tėvams. Visgi ilgas gydymas ligoninėje gali būti ne tik kančia, bet ir nauja gera patirtis ateičiai“, – mano psichologė Rugilė Kazlauskaitė.

Palaikyti gražią idėją į renginį atvyko ir dainininkas bei kompozitorius Linas Adomaitis, kuris kartu su žmona  yra labdaros ir paramos fondo tėvų globos netekusiems vaikams įkūrėjas. „Visada palaikome gražias bendraminčių iniciatyvas“, – sakė L.Adomaitis.

Fondas „Saulės smiltys“ su Kauno klinikine ligonine bendradarbiauja jau dešimtmetį ir padėjo atnaujinti 16 palatų, taip pat yra dovanojęs medicininės įrangos, rengė meninės terapijos seansus, organizavo gydytojų stažuotes.

Šių metų pradžioje ligoninėje šio fondo  iniciatyva duris atvėrė Gintaro kambarys. Čia tuberkulioze sergantys vaikai atsipalaiduoja žiūrėdami į gražias gintaro dekoracijas, geria gintarinę arbatą,  žarsto gintarėlius, vaikštinėja iš šio mineralo padarytu takeliu.

Kauno klinikinės ligoninėje gydomi iš visos Lietuvos atvykę vaikai. Ligoniams atliekami bakteriologiniai, imunologiniai, alerginiai, radiologiniai, endoskopiniai tyrimai. Juos konsultuoja visi vaikų ligų specialistai bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai.

Tuberkulioze sergantys vaikai ligoninėje gydomi ilgai, todėl jiems čia sudarytos sąlygos tęsti mokslą. Yra žaidimų ir kompiuterių kambariai, dirba auklėtojos – pedagogės. Trys kartus per savaitę su vaikais užsiima fondo „Saulės smiltys“ savanoriai, kviečiami dailės terapijos specialistai, psichologai.

Tuberkuliozės epidemiologinė situacija pastaruoju metu stabili, tačiau, remiantis epidemiologiniais duomenimis, daugėja sergančiųjų vaistams atsparia tuberkulioze dėl to, kad liga nustatoma vėlai  ir vengiama gydytis.