Trūksta laimės hormonų – išbandykite šiaurietiškąjį ėjimą
Vaikščiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė. Šiaurietiškasis ėjimas tinka visiems: ir jauniems ir senjorams. Tinkamai apsirengus, šitaip mankštintis galima bet kokiu oru, bet kokiu metų laiku.
Dėl teigiamo poveikio sveikatai toks ėjimas itin populiarus kaimyninėse šalyse. Tokia mankšta ne tik sutvirtina raumenis ir sveika sąnariams, bet ir gerina širdies darbą.
Jau po pirmų treniruočių daugelį maloniai nustebina šiaurietiškojo ėjimo metu gimusios naujos idėjos ir sprendimai, lengvumo ir optimizmo jausmas. Tai yra mūsų smegenyse veikiančios laboratorijos darbo rezultatas. Ji pagaliau gavo „žaliavų“ bei pakankamą deguonies kiekį, kurie būtini stresą slopinančių hormonų gamybai, o šie puikiausiai susidoroja su virusais ir liūdnomis mintimis bei skatina kūrybišką mąstymą.
Nauda ir sveikiems, ir sergantiems
Naujausi psichologiniai ir fiziologiniai tyrimai patvirtina, kad mūsų kūnas ir siela yra visuma bei veikia vienas kitą. Jei fizinė būklė prasta, dažniau aplanko liūdnos mintys, prasčiau sekasi darbas, atsiranda įtampa asmeniniuose santykiuose. Kai esame sveiki, smegenims užtenka deguonies, galime pasigirti kūrybiškumu ir energija, greitai ir su malonumu atliekame kasdienius darbus.
Maždaug po pusvalandžio aktyvios aerobinės veiklos organizmas išskiria vadinamuosius „laimės hormonus“ – serotoniną ir endorfiną. Dėl šių medžiagų atsipalaiduojame, o išsiskyręs dopaminas žadina fantaziją ir kūrybiškumą. Po reguliarių treniruočių atsirandantys jausmai vadinami „bėgiojimo euforija“.
Vaikščiojant su tokiomis lazdomis dirba per 90 proc. raumenų ir sudeginama beveik 50 proc. daugiau kalorijų negu tokiu pat greičiu einant be lazdų. Cooper instituto (Dallas, JAV) atliktas tyrimas, kuriuo buvo siekiama palyginti šiaurietiškąjį ėjimą su paprastu greitu ėjimu. Šis tyrimas parodė, kad šiaurietiškasis ėjimas padeda sudeginti 47% daugiau kalorijų bei sunaudoti daugiau deguonies negu toks pat paprastas.
Šiaurietiškasis ėjimas ne tik padeda įveikti nugaros skausmus, kovoti su antsvoriu, teigiamai veikia širdies darbą, bet ir gerina nervų bei imuninę sistemą. Tokia mankšta naudinga kraujotakos ir kvėpavimo sistemai, jos metu plaučiai geriau pasisavina deguonį, stiprėja širdies raumuo, mažėja kraujospūdis, mažėja „blogojo“ cholesterolio kiekis kraujyje. Tai širdies infarkto, krešulių susidarymo ir osteoporozės profilaktika. Šitaip vaikštinėdami sustiprinsime raumenis, kaulus, sąnarius, elastingesni taps raiščiai. Vaikštinėjant su lazdomis geriau dirba žarnynas, mažėja stresas, gerėja miegas, tampame pastabesni ir gebame geriau susikaupti. Prasidėjus taip galime sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti kraujotaką ir sveiki pasitikti artėjančius šalčius. Tokia mankšta padeda sergantiesiems kvėpavimo ir kraujotakos, stuburo ligomis, osteoporoze, taip pat Parkinsono ir Alzheimerio ligomis. Ji puikiai tinka vyresniems bei antsvorio turintiems žmonėms. Kaip bendro fizinio pasiruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė dažnai taikoma ir sportininkams.