Ką valgyti keliaujant autobusu?
Keliaujančiųjų autobusais vis daugėja, o autobusų salonuose siūloma vis daugiau patogumų, kurie leidžia įdomiau išnaudoti laiką kelyje. Tačiau tokioje kelionėje derėtų pasirūpinti ne tik savo komfortu ar užimtumu, bet ir skrandžiu. Tinkamas parinktas maistas padės jaustis geriau!
Mityba pasirūpinkite iš anksto
Kelyje įsigyti išvardintų produktų greičiausiai nebus daug progų, tad geriausiai jais pasirūpinti iš anksto.
Mitybos konsultantė Lilė Lukminaitė į kelionę pataria pasiimti kuo daugiau sezoninių daržovių, vaisių, uogų bei grūdinių maisto produktų – juose gausu skaidulų, kurios padeda žarnynui. Drąsiai galite mėgautis džiovintais vaisiais bei riešutais, tik juos valgykite išmirkytus vandenyje ir nepamirškite saiko.
„Puikus keliautojų užkandis – morkų, cukinijų ar agurkų lazdelės ir iš mėgstama užtepėlė, kurioje pamirkytos šios daržovės bus dar skanesnės, – patarimus dalijo L. Lukminaitė. – O jei neišsiverčiate be sumuštinio – rinkitės bemielę, viso grūdo duoną su avokadu ir pomidorais.“
Nepamirškite skysčių – išgerti reikia bent 2 litrus per dieną. Tinkamiausias gėrimas – vanduo su citrina, kurį galima paskaninti čija sėklomis arba linų sėmenimis – gausite ypač reikalingų maistinių skaidulų.
„Arbatų mėgėjai gali pasiimti termosą su mėgstamų žolelių, virškinimą gerinančia arba žaliąja arbata“, – sako konsultantė.
Be to, kelyje būtinas ir fizinis aktyvumas. „Sustojus autobusui išnaudokite progą pajudėti –pasivaikščiokite, pasimankštinkite“, – ragino konsultantė.
Ko reikėtų vengti kelionėje?
Neimkite į kelionę greitai gendančių, labai trapių ir ypač kvapnių maisto produktų: miltinių, konservuotų, marinuotų, rūkytų skanumynų bei greito maisto. „Eurolines“ vadovo ir patyrusio keliautojo Edmundo Pavlovo teigimu, tai kančia ne tik mūsų žarnynui, bet ir greta sėdinčiam kaimynui, kuriam nepatinka aitrūs kvapai.
Pasak E. Pavlovo, kelionėse patariama atsisakyti pieno produktų – jogurtų, pieno gėrimų, ledų ir pan. Mat jie ne tik labai greitai genda, bet ir be galo teplūs.
Neimkite į autobuso saloną daug maisto: bagažinės temperatūroje jis išsilaikys geriau, be to, sutaupysite vietos ir jums bei bendrakeleiviams bus patogiau.
Žinoma, neliksite alkani, jei ir nespėjote pasirūpinti maistu prieš kelionę – autobusuose dalijamas vanduo, o stotelėse galėsite įsigyti maisto bei karštų gėrimų.