Sveika gyvensena

Skausmingo sekso priežastys ir sprendimai

Lytinių santykių kokybė – labai svarbi ir daug įtakos poros santykiams turinti gyvenimo dalis. Nors seksas nėra vienintelis gerų santykių pagrindas, nemalonūs pojūčiai ar skausmas lytinio akto metu dažnai tampa reikšminga sumažėjusio lytinio aktyvumo ir moterų atsisakymo mylėtis priežastimi. Kodėl šis skausmas atsiranda, kaip spręsti šią problemą ir grįžti prie pilnaverčio, kokybiško lytinio gyvenimo bei kuo čia dėti lubrikantai – apie visa tai pasakojame plačiau.

Būdinga tiek jaunoms, tiek vyresnėms

Skausmingi lytiniai santykiai varginti gali skirtingo amžiaus moteris. Tokia tendencija atsispindi ir 2017 m. britų atliktame tyrime. Apklausoje dalyvavo 7 tūkst. bričių, nuo 16 iki 74 metų amžiaus. Nustatyta, kad nuolatiniais skausmingais lytiniais santykiais skundžiasi viena moteris iš dešimties, o tai parodo, kad problema iš tiesų opi.

Gydytojai moterims skausmingus lytinius santykius įvardija dar vienu terminu – dispareunija. Tai – skausmas, atsirandantis pilvo apačioje, sunkumai, patiriami mėginant atsipalaiduoti, lytinio potraukio susilpnėjimas ir dažnai pasireiškiantis makšties sausumas. Būtent jis dažniausiai ir yra viena pagrindinių skausmingų lytinių santykių priežasčių. Dažnai tokią problemą išspręsti gali lubrikantai. Tačiau nemažai porų nedrįsta jų bandyti, o problemą jos stengiasi tiesiog ignoruoti. Vis dėlto gydytojai pabrėžia, kad į skausmingus lytinius santykius žvelgti pro pirštus nereikėtų.

Makšties sausumą sukeliančios priežastys

Tyrimų duomenimis, net 90–95 proc. lytinio akto metu juntamo skausmo lemia nepakankama natūrali lubrikacija. Makšties sausumas dažnai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą, kuris savaime neišnyksta, netgi stiprėja. Lytinių organų sausumo pojūtis kamuoti gali tiek jaunas, tiek vyresniojo amžiaus moteris, tačiau priežastys paprastai skiriasi. Štai kelios jų:

– Nepakankamas glamonių kiekis įžanginėje sueities dalyje. Tokia priežastis būdinga tiek jaunesnėms, tiek vyresnėms moterims. Siekiant malonaus ir pilnaverčio lytinio akto, teikiančio malonumą tiek vyrui, tiek moteriai, skubėti nereikėtų. Šiuo atveju sušvelninti trintį ir sumažinti įtampą padeda lubrikantai, tad apie jų naudojimą tikrai verta pagalvoti. Skubėjimas įsiskverbimo metu gali paskatinti ir kitas nemalonias problemas – makšties gleivinės įtrūkimus, lytinių organų uždegimus, kurie taip pat dažnai sukelia skausmą ir neleidžia pajusti malonumą mylintis.

– Pakitusi moteriškų hormonų pusiausvyra – priežastis, dažniausiai priskiriama vyresniojo amžiaus moterims. Tačiau tokia problema varginti gali ir jaunas merginas. Hormonų disbalansą dažniausiai sukelia nėštumas, maitinimas krūtimi arba menopauzė. Jaunoms merginoms šią problemą sukelti gali kontraceptinių tablečių vartojimas, taip pat – rūkymas.

– Stresas ir nuolatinė įtampa. Dėl šios priežasties diskomfortą jaučia įvairaus amžiaus moterys. Stresas silpnina imunitetą, o tai neretai išprovokuoja bakterines makšties infekcijas, kurios taip pat sukelia sausumo pojūtį, plonina gleivinės sieneles ir silpnina natūralią moters lubrikaciją.

Makšties sausumas, sutrikusi natūrali moters lubrikacija – dažna problema, kurią daugelis linkę ignoruoti. Tačiau tinkamai pasirinktas papildomas lubrikantas gali padėti lengvai ją išspręsti.

Kodėl lubrikantai?

Nemažai moterų yra linkusios problemos ieškoti giliau, įžvelgdamos galimus kitus sveikatos sutrikimus, todėl tokia paprasta priemonė kaip lubrikantas joms atrodo tiesiog nepatikima. Gydytojai išskyrė kelias priežastis, kodėl pajutus skausmingų lytinių santykių simptomus šią priemonę vertėtų išbandyti pirmiausia.

– Lubrikantas arba drėkiklis nėra receptinis preparatas, todėl jį lengva įsigyti. Tai – pirmoji ir dažniausia pagalbos priemonė, beveik visais atvejais veiksminga ir pašalinanti pagrindinę problemos priežastį.

– Lubrikantas nėra kenksmingas sveikatai, nes tai yra trumpalaikio poveikio priemonė, naudojama prieš pat lytinį aktą. Rinktis galima iš kelių skirtingų variantų, atsižvelgiant tiek į suderinamumą su kitomis apsaugos priemonėmis, tiek į norą sustiprinti malonumą, patirti papildomą stimuliaciją.

Skausmingas seksas neturėtų būti nuolatinė intymų gyvenimą lydinti problema. Pasirinkus tinkamas priemones, ją lengva išspręsti ir pamiršti. Paprasčiausia ir lengviausiai pasiekiama priemonė – lubrikantai. Jų pasirinkimo įvairovė plati, o veiksmingumas – užtikrintas. Neleiskite makšties sausumui paveikti lytinių santykių kokybės – pasirūpinkite, kad seksas visuomet būtų pilnavertis, teikiantis malonumą.